חדשות

העקומות מתחילות לרדת.. נראה שהשילוב של הסגר ורמת ההתחסנות הגבוהה מתחילים לבוא לידי ביטוי: R=0.95 , ירידה במס' החולים הקשים החדשים

22/01/2021

מאת מערכת אי-מד

העקומות מתחילות לרדת, ככל הנראה תוצאה של הסגר ואפקט החיסונים.

מהדו"ח היומי של אגף המודיעין ניתן לראות את הירידה במס' המאומתים החדשים ליום  בממוצע שבועי , ואת הירידה במקדם R שיורד ל-0.95 .

מבחינת החולים הקשים גם מסתמן שינוי מגמה במספר החולים החדשים הקשים:

מבחינת התחסנות, המבצע נמשך בהיקף נרחב.  אמש עדכן שר הבריאות יולי (יואל אדלשטיין) כי "שברנו עוד שיא במספר המתחסנים ליום: 224,000 חיסונים ניתנו אתמול! בסך הכל עד היום חוסנו כ 2.5 מיליון אזרחים, מתוכם 850,000 קיבלו גם מנה שניה. מבצע "חוזרים לחיים" נותן את האור בקצה המגפה, מנצחים את הקורונה ביחד!"

להלן שיעורי ההתחסנות (מנה ראשונה ושניה) לפי גיל, וכפי שניתן לראות שיעור גבוה מקבוצת הגיל של מעל 60 (בין 70%-90% ) כבר אמורה להיות מוגנת ברמה של בין 50%-95% לפי נתוני המחקר של פייזר.

מנתוני חולים חדשים לפי גיל ניתן אכן לראות ירידה מסויימת בתחלואה של קבוצת הגיל מעל 60 ביממה האחרונה בהשוואה לממוצע שלפני חודש, שאותה ניתן כנראה להסביר בהתחסנות:

עם זאת יהיה חשוב ומעניין לקבל מוועדת המעקב של החיסונים דיווח עדכני לגבי מס' ושיעור המחוסנים במנה ראשונה ושנייה שנמצאו חיוביים לקורונה וכן של החולים הקשים החדשים לאחר חיסון בכדי לוודא שאכן כפי שמעריכים כל המומחים החיסון של פייזר יעיל כנגד המוטציה הבריטית (שמהווה כבר שיעור משמעותי לפי הערכות שונות מכלל הנדבקים בישראל) והאחרות.

במקביל, כפי שדווח כאן בגלובס וועדת התיעדוף של משרד הבריאות ממליצה להרחיב מתן החיסונים לצעירים בני 16-18 (כיתות יא'-יב') במטרה לאפשר חזרתם ללימודים.

עדכון רחב ומעניין בנושא החיסונים ניתן לקרוא באתר מכון דווידסון מטעם מכון וייצמן - כאן.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני