חדשות

הוועדה להגנה על חסרי ישע במערכת הבריאות: נדרש טיפול שורש תוך התמקדות בצעדים מידיים.

11/01/2022

סיכום ישיבה ראשונה לוועדת מוגנות חסרי ישע וקטינים במערכת הבריאות:

• הועדה קוראת לגופים העוסקים בקידום זכויות של חסרי ישע וקטינים להציע את עצמם להצטרף לוועדה.

• מועד הבאת עמדת בעלי עניין בפני הוועדה עודכן עד ליום 30.1.22.


בתאריך 9/1/22 התקיימה ישיבה ראשונה של ועדת מוגנות חסרי ישע וקטינים במערכת הבריאות, בראשות פרופ' שאול דולברג, בהתאם להחלטת מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש.

בפתח הישיבה בירך מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש: "אני מודה לכם על התגייסותכם לתרום מזמנכם. עבודתכם כאן היא חשובה מאוד עבור יצירת מרחב בטוח לחלוטין במערכת הבריאות לקטינים וחסרי ישע ולכלל הבאים בשעריה. אני מאמין שטיפול רפואי לכל אדם נועד לרפא, לסייע ללא משוא פנים באנושיות ומקצועיות".

במסגרת הפגישה כל אחד מחברי הוועדה הציג את תפיסתו לגבי דרכים למיגור והתמודדות עם הפגיעה במטופלים חסרי ישע במערכת הבריאות. חברי הוועדה היו תמימי דעים שהפגיעה במטופלים דורשת טיפול שורש בהיבטים הרחבים ביותר תוך התמקדות בצעדים מיידים בטווח הקצר.

בכוונת הוועדה לצרף נציגים של גופים העוסקים בקידום זכויות של אוכלוסיות חסרי ישע וקטינים, המטופלים על ידי מערכת הבריאות, או גופים העוסקים במניעה ובטיפול בנפגעים חסרי ישע. לצורך כך, הוועדה תצרף עד 3 נציגים/ות מהחברה האזרחית.

גופים אשר מעוניינים להציע את מועמדותם לנציגות בוועדה מתבקשים להעביר נייר עמדה אשר יכלול התייחסות לקריטריונים הבאים: וותק הארגון, תחום פעילות, היקף פעילות ואפיוני האוכלוסיה המיוצגת על ידו. כמו כן יש לפרט מיהו הנציג אשר הארגון מציע לצרף ופרטי קשר.

כמו כן, גופים בעלי עניין המעוניינים להביא את עמדתם בפני הוועדה, יכולים לעשות זאת בכתב (לחצו כאן), עד ליום 30.1.22.


לסיכום ישיבה מס' 1 מתאריך  9/1/22 לחצו כאן.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני