חדשות

כלי סקירה חדש מסייע בזיהוי הפרעות שימוש בחומרים (מטעם ה-NIDA)

03/07/2018

 

ה-NIDA (National Institute on Drug Abuse) הציגו כלי סקירה חדש, המסייע לרופאים לזהות מטופלים עם הפרעות שימוש בחומרים. כלי TAPS (Tobacco, Alcohol, Prescription Medication, and Other Substance Use) כלל מרכיב סקירה מקיף והערכה קצרה של אלו שנמצאו חיוביים בסקר. בניגוד לכלי סקירה אחרים, כלי TAPS Tool משלב סקר והערכה קצרה למספר מרכיבים, דבר המבטל את הצורך בבדיקות סקר מרובות וכלי הערכה ארוכים.

 

הכלי החדש עשוי לשמש למילוי-עצמי או מילוי בשילוב עם ראיון מצד איש צוות רפואי. לכלי יש שני מרכיבים, כאשר הראשון (TAPS-1) כולל ארבע שאלות סקר לשימוש לא-רפואי בתרופות מרשם, סמים אסורים, אלכוהול וטבק. במידה ונבדק נמצא חיובי ב-TAPS-1, הכלי ממשיך למרכיב השני (TAPS-2), הכולל שאלות קצרות להערכת חומרים ספציפיים.

 

במחקר ולידציה כלי TAPS Tool זיהה בעיות בעלות חשיבות קלינית באוכלוסיה מגוונת של 2,000 מבוגרים מחמישה מרכזים בניו-יורק, בלטימור, מרילנד, ווירג'יניה. מחקר הולידציה הוכיח כי מרבית הנבדקים חשו בנוח עם כלי הסקירה.

 

מחקר אחר הוכיח כי חולים מעוניינים שלרופא שלהם יהיה את המידע, אך הם אינם רוצים פשוט לדווח על כך לכל אדם ולכן כלים להערכה עצמית עדיפים במקרים אלו. הנבדקים לרוב חשים נוח יותר למלא את השאלון בעצמם, תוך הבנה כי הרופא שלהם יראה את התוצאות, אך לא צריכים לחשוש כי פקיד או עוזר רופא ייחשף לנתונים.

 

מתוך ה-NIDA

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני