חדשות

החל מ-31/3/19 ניתן יהיה לרכוש מוצרי קנביס רפואי באמצעות מרשמים בבתי מרקחת בלבד (הארץ).

13/11/2018

מאת מערכת אי-מד

ע"פ דיווח של עידו אפרתי מ"הארץ" החל מ-31 במארס 2019, ניתן יהיה לרכוש מוצרי קנביס רפואי באמצעות מרשמים  בבתי מרקחת בלבד.

החלטה זו נפלה בישיבה ביחידת הקנביס הרפואי במשרד הבריאות בשבוע שעבר, והיא חלק מהרפורמה שמוביל משרד הבריאות בענף שמטרתה לאפשר למטופלים בעלי רישיון שימוש לקבל את מוצרי הקנביס בכמאה בתי מרקחת מורשים ברחבי הארץ, רובם שייכים לרשת סופר-פארם.

 כמו כן, "הארץ" מעדכן כי לקראת יישום הרפורמה יצורפו עוד 150 רופאים למאגר הרופאים המורשים לנפק למטופלים מרשמים, בנוסף לכ-100  שכבר יש להם הרשאה לכך כיום. כתוצאה מכך, המטופלים שיקבלו מרשם מרופאים שיש להם אישור יוכלו לממש המרשם בבתי המרקחת המורשים ללא הליך בירוקרטי ארוך ומסורבל. 

בנוסף לכך, רופאים שאינם מורשים עדיין לנפק מרשמים לקנביס יוכלו  המליץ למטופל על שימוש בקנביס , וההמלצה תישלח ליחידת הקנביס הרפואי במשרד הבריאות.

ההחלטה אם לנפק רישיון שימוש למטופל שקיבל את ההמלצה תתקבל על ידי אחד מרופאי היחידה.

ניפוק הקנביס בבתי המרקחת עצמם יבוצע ע''י רוקחים ייעודיים שעברו הכשרה והוסמכו לנפק את החומרים ולהדריך את המטופלים על אופן השימוש.

משרד הבריאות מעריך שהרפורמה תקל על המטופלים ועל הרופאים. עם זאת,  יש לציין, כפי שדיווחנו לאחרונה, בשל החלטת ועדת סל הבריאות שלא לדון בבקשה להכללת קנביס רפואי בסל (ושבעקבות החלטה זו הוגש בג''צ ע''י חברת רפא) , מובילה לכך שעלות הטיפול תישאר גבוהה (העלות הצפויה לכמות חודשית של 20 גרם היא 150 ש"ח, אך למשתמשים כבדים עלולה להגיע גם לאלפי ש"ח בחודש).

לדיווח ב"הארץ"

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני