חדשות

אדוקונומאב מסיר עמילואיד מהמוח ומפחית חלבון טאו מסיס (CTAD)

21/11/2021

מאת יהונתן ניסן, סטודנט לרפואה באוניברסיטת תל אביב ופרמדיק

מחקר שהוצג בכנס הניסויים הקליניים ה-14 על מחלת אלצהיימר (CTAD), הראה כי אדוקנומאב, הנוגדן החד שבטי שאושר על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לטיפול במחלת אלצהיימר (AD), מסיר עמילואיד מהמוח ומפחית חלבון טאו מסיס (p-tau).

טרם הוכח כיצד עמילואיד וטאו משפיעים על AD. חוקרים מאמינים שפלאקים עמילואידים מתחילים להיווצר במוח 10-20 שנים לפני הופעת התסמינים. לאחר מכן, אגרגטים של טאו מצטברים בניאוקורטקס, כאשר נוירונים מתחילים למות וחולים מתחילים להראות סימנים של AD. מחקרים קודמים מראים שהקשר בין רובדי עמילואיד לסבכי טאו מתווך על ידי רמות p-tau מסיסות.

בניסויי EMERGE ו-ENGAGE, החוקרים העריכו את היעילות והבטיחות של אדוקנומאב ב-3285 חולים עם AD מוקדם. הניתוח החדש בחן את הנתונים של EMERGE ו-ENGAGE כדי לבחון את ההשפעה של אדוקנומאב על רמת p-tau בדם ב-1815 מהמשתתפים. החוקרים בדקו 6929 דגימות פלזמה בתחילת המחקר ובשבוע 78. המחקר הראה שכאשר הוסרו פלאקים עמילואידים מהמוח עם אדוקנומאב הייתה ירידה ברורה ברמות ה-p-tau המסיסות שנמדדו בפלזמה. ב-EMERGE, הייתה ירידה משמעותית של 13% ב-p-tau אצל אלו שקיבלו את המינון הגבוה של אדוקנומאב לעומת עלייה של 8% באלו שקיבלו פלצבו. ב-ENGAGE, הייתה ירידה של 16% ב-p-tau עם המינון הגבוה ועלייה של 9% בפלצבו.

עם זאת, הממצא המעניין ביותר במחקר, היה שככל ש-p-tau הופחת על ידי הטיפול, כך הייתה פחות ירידה קוגניטיבית לאורך זמן, כאשר ערכי P נמוכים מ-0.0001. כאשר התוצאות הקוגניטיביות נמדדו על ידי מבחנים סטנדרטיים. "זה מרמז, שרמות p-tau מסיסות הן מתווך חשוב בתהליך של הידרדרות קלינית הנגרמת על ידי עמילואיד", אמר מחבר המחקר. עדויות מ-EMERGE ו-ENGAGE מראות שאדוקנומאב מוריד רמות של עמילואיד במוח, אך בעוד שהתרופה מפחיתה טאו מסיס, רמות אלו אינן מוחזרות לרמה נורמלית. "יש כאן עדיין מקום לשיפור", אמרו החוקרים.

התוצאות החדשות מחזקות ראיות המצביעות על כך שבדיקות דם עשויות לזהות סימני היכר של הביולוגיה של AD - ואף עשויות לשמש לניטור השפעות הטיפול של חולים בניסויים קליניים.

לכתבה ב-Medscape

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני