חדשות

טבליות ב-Budesonide Orodispersible מסייעות בשמירה על הפוגה בחולים עם דלקת וושט אאזנופילית (Gastroenterology)

11/12/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת Gastroenterology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי טיפול במשך עד 48 שבועות ב- Budesonide Orodispersible נמצא עדיף על פלסבו בשמירה על הפוגה בחולים עם דלקת וושט אאזנופילית.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי אין נתונים אודות יעילות הטיפול בטבליות Budesonide Orodispersible לשמירה ארוכת-טווח על הפוגה בחולים עם דלקת וושט אאזנופילית.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים להשוות את היעילות והבטיחות של שני מינונים של Budesonide Orodispersible אל מול פלסבו לשמירה על הפוגה בחולים עם דלקת וושט אאזנופילית. שמירה על הפוגה הוגדרה כאשר לא היית עדות קלינית והיסטולוגית להישנות או הפסקה מוקדמת של הטיפול מכל-סיבה.

 

מדגם המחקר כלל 240 מבוגרים עם דלקת וושט אאזנופילית בהפוגה קלינית והיסטולוגית, אשר טופלו ב-29 מרכזים ברחבי אירופה. המשתתפים חולקו באקראי לקבוצות טיפול ב- Budesonide Orodispersible במינון 0.5 מ"ג פעמיים ביום (68 חולים), Budesonide Orodispersible במינון 1.0 מ"ג פעמיים ביום (68 חולים) או פלסבו פעמיים ביום (68 חולים), למשך עד 48 שבועות.

 

בתום הטיפול, 73.5% מהחולים שקיבלו טיפול ב- Budesonide Orodispersible במינון 0.5 מ"ג ו-75% מאלו שקיבלו את הטיפול הפעיל במינון 1 מ"ג היו בהפוגה ממושכת, זאת בהשוואה ל-4.4% מהחולים בקבוצת הפלסבו. חציון מרווח הזמן עד להישנות עמד על 87 ימים בקבוצת הפלסבו.

 

שיעור האירועים החריגים היה דומה בקבוצות הטיפול הפעיל והפלסבו. רמות קורטיזול בדם בבוקר היו בטווח התקין בתחילת המחקר ולא השתנו משמעותית לאורך הטיפול. בארבעה חולים שטופלו ב- Budesonide Orodispersible התפתחו רמות קורטיזול נמוכות בדם.

 

חשד קליני לקנדידיאזיס תועד ב-16.2% מהחולים שטופלו ב- Budesonide Orodispersible במינון 0.5 מ"ג וב-11.8% מהמטופלים ב- Budesonide Orodispersible במינון 1.0 מ"ג; כל הזיהומים חלפו עם טיפול.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר תומכים ביעילות, בטיחות וסבילות Budesonide Orodispersible במינון של 0.5 או 1.0 מ"ג פעמיים ביום, לשמירה על הפוגה בחולים עם דלקת וושט אאזנופילית.

 

Gastroenterology. 2020 Nov;159(5):1672-1685

 

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני