חדשות

מקומו של טיפול ב-LMWH בנשים עם הפלות חוזרות (Taiwan J Obstet Gynecol)

12/04/2021

 

במאמר סקירה שפורסם בכתב העת Taiwanese Journal of Obstetrics & Gynecology מדווחים חוקרים על תוצאות סקירה שיטתית ומטה-אנליזה להערכת מקומו של LMWH (Low Molecular Weight Heparin), דוגמת Enoxaparin (קלקסן), בנשים עם היסטוריה של הפלות חוזרות.

 

מטרת הסקירה הייתה לבחון את החשיבות של LMWH במקרים שלהפלות חוזרות. החוקרים זיהו את כל המחקרים האקראיים-מבוקרים בנושא, אשר פורסמו במאגרי PubMed, Embase ו-Cochrane Library.

 

מטה האנליזה כללה 8 מחקרים אקראיים ומבוקרים, עם סך כולל של 1,854 משתתפות, כולל 963 נשים עם היסטוריה של הפלות חוזרות אשר קיבלו טיפול ב-LMWH (כולל Enoxaparin, Tinazaparin, או Dalteparin) בלבד ו-891 נשים שלא טופלו ב-LMWH.

 

מהנתונים עולים הבדלים בין נשים שטופלו ב-LMWH ובין אלו בקבוצת הביקורת, כאשר טיפול ב-LMWH הוביל לשיפור שיעור לידות חי (סיכון יחסי של 1.19, P=0.02) והפחית את שיעור ההפלות (סיכון יחסי של 0.62, p=0.01).

 

ממצאי המחקר מעידים כי LMWH עשוי להביא לשיפור בשיעור לידות חי ולהפחית את שיעור ההפלות בנשים עם היסטוריה של הפלות חוזרות. לאור זאת, LMWH עשוי לשמש כאפשרות טיפול טוב בנשים עם הפלות חוזרות ללא גורם ברור.

 

Taiwan J Obstet Gynecol. 2021 Jan;60(1):1-8

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני