חדשות

נתוני ה-CDC: לא מחוסנים בסיכון גבוה פי 14 לתמותה עקב COVID (מתוך הודעת ה-CDC)

29/11/2021

 

לצד העלי ההולכת וגדלה של מקרי הדבקה בנגיף קורונה של מחוסנים, במרכז לבקרת מחלות ומניעתן (Centers for Disease Control and Prevention) חוזרים ומדגישים כי לא-מחוסנים מצויים בסיכון הגבוה ביותר לתמותה עקב COVID-19. מהנתונים עולה כי בהשוואה למחוסנים, לא-מחוסנים בסיכון גבוה פי 6 לתוצאה חיובית בבדיקה לנגיף הקורונה וסיכון גבוה פי 14 לתמותה עקב סיבוכי COVID.

 

מהנתונים בארצות הברית עולה כי 69.5% מאוכלוסיית ארצות הברית קיבלו לפחות מנה אחת של החיסון כנגד נגיף הקורונה, כאשר 59% השלימו את שתי מנות החיסון המומלצות ו-18.7% קיבלו מנת בוסטר של החיסון. עם זאת, 47 מיליון מבוגרים המתאימים לקבלת החיסון ולמעלה מ-12 מיליון מתבגרים עדיין לא חוסנו והינם בסיכון הגבוה ביותר למחלה.

 

למרות שמנות בוסטר של החיסון אושרו לכלל הציבור, ב-CDC שמים דגש על המטרה לחסן את כל המתאימים לקבלת החיסון במנה הראשונה והשנייה של הסדרה.

 

המומחים מסבירים כי החיסונים הזמינים כנגד נגיף הקורונה מאפשרים לציבור לחגוג בבטחה את חג ההודיה וקוראים לאלו שלא חוסנו עדיין לשקול את התועלת של החיסון ולקבל את מנת החיסון המומלצת, בפרט במקרים בהם קיים סיכון מוגבר להדבקה או שוהים בקרבת ילדים מתחת לגיל 5 שנים אשר עדיין אינם יכולים לקבל את החיסון.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני