חדשות

ה-FDA אישר את החיסון של פייזר למתבגרים בגילאי 12-16 , משרד הבריאות מקיים דיונים עם גורמי המקצוע בכדי להיערך למתן החיסון לקבוצת גיל זו

11/05/2021

מאת מערכת אי-מד

בהמשך להודעת ה-FDA על אישור החיסון של פייזר לגילאי 12-16 משרד הבריאות הודיע היום כי הוא מברך על אישור החירום של ה FDA להרחבת החיסונים גם לגילאי 12-16.
מנכל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, מקיים דיונים בנושא בהשתתפות גורמי המקצוע הרלוונטיים, נציגי קופות החולים ואיגוד רופאי הילדים במטרה להערך להרחבת החיסון לגילאי 12-16.

הצט"מ ( צוות טיפול מגפות) וועדת החיסונים יקיימו דיונים בנושא, תוך התיחסות לסוגיית היעילות והבטיחות ויגישו את המלצתם למשרד הבריאות.
במקביל להתיעצויות משרד הבריאות נערך יחד עם קופות החולים להתחלת החיסונים.

כאמור, ה-FDA הודיע אמש על אישור חיסון החירום. בהודעת ה-FDA נכתב כי החל מ -1 במרץ 2020 ועד 30 באפריל 2021 דווחו למרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) כ -1.5 מיליון מקרי COVID-19 בקרב צעירים בגילאי 11 עד 17. ילדים ובני נוער סובלים בדרך כלל ממהלך קל יותר של מחלת COVID-19 בהשוואה למבוגרים. החיסון Pfizer-BioNTech COVID-19 יינתן לקבוצה זו כסדרה של שתי מנות, בהפרש של שלושה שבועות, אותו מינון ומשטר מינון לגיל 16 ומעלה.

עוד נאמר בהודעה כי ה- FDA קבע כי חיסון Pfizer-BioNTech COVID-19 עמד בקריטריונים הסטטוטוריים לתיקון ה- EUA, וכי היתרונות הידועים והפוטנציאליים של חיסון זה בקרב אנשים מגיל 12 ומעלה עולים על הסיכונים הידועים והפוטנציאליים ותומכים בחיסון באוכלוסייה זו.

"החיסון המאושר לאוכלוסייה צעירה יותר הוא צעד קריטי בהמשך הפחתת הנטל העצום על בריאות הציבור הנגרם על ידי מגפת ה- COVID-19", אמר ד"ר ד"ר פיטר מרקס, מנהל המרכז להערכת ביולוגיות של ה- FDA "כשהמדע מנחה את תהליך ההערכה וקבלת ההחלטות שלנו, ה- FDA יכול להבטיח לקהילה הציבורית והרפואית שהנתונים הזמינים עומדים בסטנדרטים המחמירים שלנו לתמיכה בשימוש חירום בחיסון זה בקרב אוכלוסיית המתבגרים שגיל 12 ומעלה."

ה-FDA מציין כי תופעות הלוואי הנפוצות ביותר בקבוצת גיל זו היו כאב במקום ההזרקה, כאבי שרירים, כאבי ראש, עייפות , וצמרמורות שרובן חלפו תוך 1-3 ימים ממועד ההזרקה.

ה-FDA מנחה שלא לתת את החיסון למתבגרים עם היסטוריה ידועה של תגובות אלרגיות לאחד ממרכיבי החיסון.  

להודעה המלאה

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני