חדשות

תוצאות מבטיחות ל-Bimekizumab לטיפול בחולים עם דלקת מפרקים פסוריאטית (מתוך הודעת UCB)

23/01/2022

 

בחולים עם דלקת מפרקים פסוריאטית שטופלו ב- Bimekizumab תועד שיפור גדול יותר משמעותית מתחילת המחקר, בהשוואה לשינוי שתועד בזרוע הפלסבו, כך עולה מתוצאות מחקר חדש בשלב 3.

 

מחקר COMPLETE הינו מחקר אקראי, רב-מרכזי, כפל-סמיות, מבוקר-פלסבו, בשלב 3, אשר בחן את היעילות והבטיחות של Bimekizumab, נוגדן חד-שבטי הומאני כנגד IgG1, IL-17A ו-IL-17F ב-400 חולים עם דלקת מפרקים פסוריאטית שלא סבלו טיפול במעכבי TNF.

 

מהנתונים המוקדמים עלה כי בקבוצת המטופלים ב- Bimekizumab תועד שיפור של 50% ומעלה בסימנים ותסמינים של המחלה, בהשוואה לאלו בזרוע הפלסבו.

 

בנוסף, תועד שיפור משמעותי בתפקוד גופני, כפי שנקבע לפי Health Assessment Questionnaire – Disability Index ובניקוי העור, כפי שנקבע לפי מדד Psoriasis Area and Severity Index.

 

המומחים מאמינים ממצאים אלו עשויים להביא לשיפור באפשרות הטיפול בחולים עם דלקת מפרקים פסוריאטית. שני המחקרים להערכת חולים עם דלקת מפרקים פסוריאטית קבעו כתוצא העיקרי שיפור של לפחות 50% במדד ACR (American College of Rheumatology).

 

הממצאים החיוביים בשני המחקרים מדגישים את החשיבות הקלינית של Bimekizumab בחולים עם דלקת מפרקים פסוריאטית, הן באלו שלא קיבלו בעבר טיפול ביולוגי והן באלו שקיבלו בעבר טיפול במעכבי TNF.

 

מתוך הודעת UCB

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני