חדשות

ועידת מכבידנט השנייה לאיכות ברפואת שיניים בישראל

16/09/2019


מכבידנט ממשיכה להוביל ולפתח את מדדי האיכות ברפואת שיניים ככלי למדידת איכות הטיפול.

לכנס ועידת מכבידנט שנערך השבוע, במלון דיויד אינטרקונטיננטל, הוזמנו בכירים ומומחים ברפואת הפה והשיניים ממערכת הבריאות, מנהלים ומנהלי המרפאות של מכבידנט ואורחים בכירים בתחום מחו"ל. לדברי דורון תומר, מנכ״ל מכבידנט, במהלך 2019 כחלק מתהליך פיתוח מדדי האיכות , כונסו קבוצות חשיבה בתחומים השונים כמו, רפואת הפה, שיקום הפה, כירורגיה פה  ולסת, פדודונטיה, אורטודונטיה, , ואנדודונטיה. הקבוצות הונחו לחקור ולקדם את תחום האיכות ומדדי האיכות, בתחום העשייה שלה. בין היתר נבדקו פרמטרים כגון, תחלואה, מניעה, טיב הטיפול ותוצאותיו. במהלך הכנס הוצגו המסקנות והתוצרים של קבוצות החשיבה שישמשו כאבני הבניין בתחום האיכות והמדדים בשנים הקרובות ועל פי הם תהיה מחויבת הרשת לעבוד ולהתנהל. 

ד"ר ירון ברנשטיין, סמנכ"ל רפואה במכבידנט ציין כי, מכבידנט החלה לפני שלוש שנים לפתח ולהוביל מנגנון מדידה בזמן אמת של תהליכים וטיפולים בתחום רפואת השיניים, מתוך רצון ליצר רפואה מותאמת אישית ומניעתית ובכך לשפר את איכות הטיפול הניתן ללקוחות. מכבידנט הנה הראשונה שהקימה, מערך מדדים באספקטים השונים של תחומי העשייה הדנטאליים, עם כניסת התיק הרפואי הממוחשב. מדד איכות ברפואה הינו קריטריון המבטא באופן כמותי היבט מסוים של בריאות כגון תחלואה, מניעה, טיב טיפול ותוצאות הטיפול באוכלוסיה מוגדרת ובנקודת זמן מסוימת. מעצם הגדרתו המדד הינו משתנה שניתן לכימות ולמדידה חוזרת. מדדי האיכות נפוצים ומקובלים בעולם הרפואה מזה שנים אך השימוש במדדי איכות מצומצם מאוד בארץ ובעולם, בתחום האיכות ברפואת שיניים.


אירוע הועידה נפתח בערב חגיגי במלון הילטון,  בו הושק חזון האיכות ברפואת שיניים אותו מובילה מכבידנט. בפני  הנהלת הרשת ואורחים מחו"ל . בועידה השתתפו השנה, מרצים מהמובילים בתחומם בעולם שהגיעו במיוחד כאורחי כבוד לישראל. הם חולקו למושבים מקבילים והעבירו הרצאות בתחומים החדשים ביותר ברפואת שיניים. בין המשתתפים: פרופסור מרקו אספוזיטו, מאיטליה חוקר  ועורך  מגזינים מהחשובים בעולם הדנטלי שסקר את ההבדלים בין שתלים קצרים ושתלים רגילים בלסת תחתונה ספוגת עצם. פרופסור רוברטו רוסי, מהמובילים בעולם בתחום רפואת החניכיים ומוביל דעה בתחום בניית  עצם ורקמה רכה  שסקר  את החדשנות בניתוחי חניכיים זעירים ,פלסטיקה וחומרים חדשים ותפקיד החניכיים בדרך ליצירת חיוך מושלם.  מרצים מחו"ל בנושאי יישור שיניים ושיקום. בנוסף, השתתפו והרצו גם כירורגים מובילים מבית חולים איכילוב שסקרו את החידושים בנושאים, הקשר בין כירורגית פה ולסת, קהילה ובית חולים, הרצאות בטיפולי שורש ,רפואת שיניים לילדים  מחלות הריריות בחלל הפה ודלקות מסביב לשתלים.

בנוסף , במסגרת הועידה הוקם מתחם חדשנות בו איפשרה מכבידנט  ל-10 חברות סטארטאפ ישראליות, להציג את המוצרים והפיתוחים הכי חדשים בתחום רפואת השיניים, במטרה לחשוף לקהל הרחב שהגיע לוועידה מהארץ ומחו"ל את מוצריהם ולקדם אותם. בין המוצרים שהוצגו, תותבות טלסקופיות על שתלים עם היציבות והבטחון של גשר קבוע של חברת "אברקדברה", מכשיר שיסייע לרופא לאתר שתלים ללא ניתוח של חברת  FORUMTEC, פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית (AI) לניתוח בדיקות דימות דנטליות של חברת ORCA Dental AI , פיתוח מכשיר לייזר לרפואה דנטלית של חברת לייט אינסטרומנטס, מוצר המאפשר לייצר העתק מדויק של המבנים (פה המטופל בכך מאפשר להמשיך את כל הפרוצדורה של השיקום (מדידות, תיקונים, התאמות) על גבי ההעתק של חברת ANALOYD , מברגה חשמלית אלחוטית שמבריגה את החלקים הקטנים על השתלים שנמצאים בלסת של חברת OMPLANT ועוד.

                         
רשת מרפאות מכבידנט, מונה 53 מרפאות שיניים בפריסה ארצית. כל מרפאות מכבידנט, פועלות בהתאם לסטנדרטים הרפואיים הגבוהים ביותר הקיימים בתחום רפואת השיניים. המרפאה מציעה לקהל הלקוחות שירות רפואי מקצועי ואיכותי במגוון רחב של טיפולי שיניים מתקדמים העומדים בתהליכי בקרה קפדניים של משרד הבריאות, מכון התקנים הישראלי ושל בכירי רופאי השיניים בישראל.


מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני