חדשות

אין צורך בניטור מעבדתי אחר מתבגרים הנוטלים טיפול ב-Dupilumab (מתוך כנס EADV)

05/11/2020

 

מנתונים שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-European Academy of Dermatology and Venerology עולה כי במהלך 52 שבועות טיפול ב- Dupilumab(דופיקסנט) כנגד אטופיק דרמטיטיס במתבגרים, לא תועדו שינויים בעלי חשיבות קלינית במדדים מעבדתיים.

 

מחקר LIBERTY AD PED-OLE כלל 105 חולים בגילאי 2-17 שנים, אשר השלימו 52 שבועות טיפול ב- Dupilumab עם הערכת מדדים המטולוגיים ובדיקות כימיה בתחילת המחקר, לאחר 16 שבועות ולאחר 52 שבועות.

 

החוקרים מסבירים כי למרות שהתוצאות היו צפויות, מאחר וידעו כי התרופה בטוחה בכל קבוצת גיל, הם שמחים כי מהממצאים עולה כי אין צורך בניטור מעבדתי אחר הטיפול התרופתי במתבגרים.

 

פרופיל תופעות הלוואי של Dupilumab במתבגרים היה דומה לזה שתואר במבוגרים וכלל  בעיקר דלקת לחמית קלה ותגובות באתר הזריקה. מדובר בפרופיל תופעות לוואי הרבה פחות בעייתי מזה של תרופות ישנות לטיפול באטופיק דרמטיטיס.

 

החוקרים מציינים כי מהנתונים עולה כי דלקת לחמית עשויה להיות מעט פחות חמורה מזו שתוארה במבוגרים, ייתכן כי זאת בעקבות הניסיון שנצבר ממחקרים במבוגרים ומתן טיפול מונע. כל חולה המתחיל טיפול ב- Dupilumab כעת יקבל טיפות עיניים עם תחליפי דמעות. כמו כן, במידה ומזהים בעיה עינית טרם התחלת Dupilumab, החולים מופנים להערכה ומעקב רופא עיניים במהלך הטיפול.

 

מתוך כנס EADV

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני