חדשות

עליה דרמטית בהיקף מקרי זיהום בווריאנט דלתא של נגיף הקורונה בבריטניה (מתוך אתר Medscape)

20/06/2021

 

מספר החולים שנדבקו בנגיף הקורונה באנגליה עלה במהירות, כאשר עיקר המקרים המתוארים הם בילדים וממבוגרים צעירים שלא חוסנו כנגד הנגיף, כך עולה מנתונים עדכניים, אשר פורסמו וטרם עברו סיקור עמיתים, אודות למעלה מ-100,000 בדיקות PCR שנאספו בין 20 במאי ועד 7 ביוני השנה.

 

החוקרים מלונדון מדווחים כי השכיחות הארצית של הזיהום הנגיפי עלו מ-0.10%, או סביב ל-1 לכל 1,000 תושבים, במחצית השניה של חודש אפריל, עד ל-0.15%, או סביב 1 מכל 670 תושבים, בסוף חודש מאי ותחילת חודש יוני השנה.

 

מהנתונים עולה כי חלה עליה מהירה בשכיחות הווריאנטים אלפא (B.1.1.7) ווריאנט דלתא (B.1.617.2). החוקרים מציינים כי היקף מקרי הזיהום בווריאנט דלתא, אשר זוהה לראשונה בהודו,  מכפיל עצמו כל 11 ימים באנגליה.

 

נתונים אלו עולים בקנה אחד עם כך שווריאנט דלתא הפך לווריאנט הדומיננטי ומעידים על חשיבות המשך מעקב אחר שיעור הזיהומים והווריאנטים בקהילה. הממצאים מעידים כי הקשר בין זיהומים, אשפוזים ותמותה נחלש מאז חודש פברואר בעקבות מאמצי החיסון במדינה. עם זאת, מסוף חודש אפריל מגמה זו התהפכה, לפחות בכל הנוגע להיקף האשפוזים בבתי חולים.

 

השיעור הגבוה ביותר של זיהומים תואר בצעירים בגילאי 18-24 שנים, לאחריהם, ילדים בגילאי 5-12 שנים.

 

למרות שהשכיחות של הזיהומים באלו מתחת לגיל 50 הייתה גבוהה פי 2.5, בהשוואה לאלו בגילאי 50 שנים ומעלה, נראה כי היקף הזיהומים עולה בקצב דומה בשתי הקבוצות.

 

למרות ששיעורי הימצאות הזיהומים הם הגבוהים ביותר בצעירים שהם פחות מועדים ל-COVID-19, במידה ומגמה זו תימשך סביר כי תהיה השפעה גם על מבוגרים בגילאים מתקדמים ופגיעים יותר, מאחר ולחיסונים אין יעילות של 100% ולא כולם קיבלו את מלוא החיסונים הנדרשים. במידה וכך יהיה, אזי צפויה עליה באשפוזים ובמקרי תמותה, לצד עומס על הצוותים הרפואיים.

 

הנתונים העדכניים מעידים עוד על שונות אזורית נרחבת ברחבי אנגליה, כאשר שיעורי ההימצאות הגבוהים ביותר תועדו בצפון-מערב המדינה, בעוד שבדרום-מערב המדינה תועדו השיעורים הנמוכים ביותר של מקרי הדבקה בנגיף הקורונה.

 

מומחים בתחום מציינים כי ללא ווריאנט דלתא, הם מאמינים כי ניתן היה להתחיל בהסרת ההגבלות במדינה ללא כל סכנה לבריאות הציבור. הם מוסיפים עוד כי ללא החיסונים, סביר להניח כי ווריאנט דלתא היה גורם נזק הרבה יותר גדול בבריטניה ועלול היה להוביל לקריסת מערכת הבריאות.

 

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני