חדשות

מנהל המזון והתרופות האמריקאי מאשר מתן קוקטייל נוגדנים למניעת COVID-19 לאחר חשיפה (מתוך הודעת ה-FDA)

31/07/2021

 

בעקבות עדכון בחודש יוני שהתיר מתן מינון נמוך יותר של קוקטייל נוגדנים של Regeneron לטיפול ב-COVID-19, מנהל המזון והתרופות האמריקאי שוב הרחיב את האישור לשימוש דחוף וכעת מתיר את הטיפול כטיפול מונע אחר-חשיפה.

 

על-פי ההודעה לעיתונות מטעם Regeneron, העדכון מאפשר לאלו שנחשפו לנגיף הקורונה, כמו גם לאלו בסיכון גבוה לחשיפה עקב אשפוז במרכז סיעודי, לקבל את הקוקטייל.

 

האישור הנוכחי מאפשר למטופלים בסיכון גבוה להתפתחות מחלה חמורה על-רקע נגיף הקורונה לקבל גישה ל-REGEN-COV במידה ונחשפו לנגיף – זו הפעם הראשונה בה טיפול בנוגדנים אושר למטרה זו. עם האישור הנוכחי, מנהל המזון והתרופות האמריקאי מדגיש באופן ספציפי את הצרכים של מדוכאי חיסון, כולל אלו הנוטלים תרופות לדיכוי חיסוני, בהם תתכן בעיה ביצירת תגובה מספקת לחיסון, הנחשפים לחולה קורונה או שוהים במרכז סיעודי ומצויים בסיכון גבוה לחשיפה בשל דיווח על זיהום באותו מרכז.

 

עוד דווח כי הקוקטייל, משלב של Casirivimab ו-Imdevimab, המוכר כ-REGEN-COV, אפשרי גם במתן חודשי למטופלים בגילאי 12 שנים ומעלה הנדרשים לטיפול חוזר בשל חשיפה מתמשכת.

 

הקוקטייל אינו מיועד לשימוש כתחליף לחיסון כנגד נגיף הקורונה ואינו מאושר כטיפול מונע לפני-חשיפה למניעת COVID-19.

 

מהחברה נמסר כי ההחלטה הנוכחית של מנהל המזון והתרופות האמריקאי להרחיב את השימוש ב-REGEN-COV במקרים של חשיפה מהווה צעד חשוב ואנשיה עובדים מול מנהל המזון והתרופות האמריקאי במטרה להרחיב את אישור הטיפול לפני-חשיפה לחולים מדוכאי חיסון ולאלו המאושפזים עקב COVID-19.

 

מתוך הודעת ה-FDA

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני