חדשות

חוזר החדש האוסר על קופות החולים להציע הטבות למבוטחים העוברים מקופה לקופה ייכנס לתוקף ב-1/6/18 (הארץ, דהמרקר)

15/05/2018

מאת מערכת אי-מד

ע"פ דיווח בדהמרקר , חוזר חדש של משרד הבריאות שאמור להיכנס לתוקף ב-1/6/18 ,אוסר על קופות החולים לפנות למבוטחים של קופות אחרות  - ישירות או על ידי מוקד מכירות חיצוני.

ע"פ הכתבה, החוזר החדש קובע כי נציגי הקופה רשאים ליצור קשר עם מבוטח בקופה אחרת רק אם הדבר נעשה לבקשתו המפורשת של המבוטח, ותוך שבועיים לכל היותר. בנוסףייאסר על הקופות לסייע למבוטח  למלא את טפסי המעבר הנדרשים לטובת מעבר קופה באינטרנט, ואף נאסר להציע הטבות  על הצטרפותו של המבוטח לקופה. הרקע לחוזר החדש הוא המצב הנוכחי לפיו  הקופות מבצעות פעילויות שאינן לפי החוק לצורך העברת מבוטחים זו לזו.

לכתבה בדהמרקר 

ע''פ דיווח נוסף מ"הארץ" באותו נושא , משרד הבריאות גנז תקנות שהגבילו את הפעילות השיווקית של קופות החולים, המופנית בעיקר לציבור החרדי. התקנות המקוריות אסרו על מתן הטבות כמו חוגים, הרצאות ומתנות, שאין להם קשר לבריאות הציבור, וכן על הפעלת מוקדי שיווק להעברת מבוטחים בין קופות. 

ע"פ הדיווח העדכני מ"הארץ" , במקום אותן הנחיות מחמירות הופץ באחרונה לקופות החולים מסמך מרוכך ע''י מנהל חטיבת הרגולציה במשרד הבריאות, מוריס דורפמן. במסמך זה, נטען בכתבה, אין  כמעט זכר להגבלות המפורטות בנוגע להטבות, פרסום וקידום מכירות. ההנחיות, שצפויות להיכנס לתוקף ב–1 ביוני, מתמקדות בהגבלת מוקדי השיווק של הקופות באופן חלקי והן פתוחות לפרשנות, ועלולות להשיג התוצאה ההפוכה. 

לכתבה ב"הארץ"

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני