חדשות

מנהל המזון והתרופות האמריקאי הודיע על אישור מתן מנות בוסטר של חיסונים כנגד קורונה לכלל המבוגרים (מתוך הודעת ה-FDA)

21/11/2021

 

שמונה שבועות בלבד לאחר אישור מנות הבוסטר של חיסוני פייזר כנגד נגיף הקורונה לאלו בסיכון גבוה למחלה חמורה, מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) הודיע על אישור מתן מנות בוסטר של החיסון לכלל המבוגרים.

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי עדכן את האישור לשימוש דחוף של שני חיסוני רנ"א שליח כנגד נגיף הקורונה (מודרנה ופייזר). מוקדם יותר החודש, חברת פייזר פנתה לסוכנות בבקשה להרחיב את אישור מתן החיסון לכל מבוגר בגיל 18 שנים ומעלה, ולא להגביל את האישור לאוכלוסיות מסוימות בלבד.

 

מנות בוסטר זמינות החל משישה חודשים לאחר השלמת הסדרה של שתי מנות חיסון.

 

המומחים מסבירים כי החיסונים כנגד נגיף הקורונה הדגימו יעילות גבוהה כנגד COVID-19. אישר מתן מנת בוסטר יחידה של החיסון של חברת פייזר או מודרנה לאלו בגילאי 18 שנים ומעלה צפוי לסייע בהגנה מפני הזיהום הנגיפי, כולל הסיבוכים האפשריים של הזיהום, דוגמת אשפוזים ותמותה.

 

ועידת ה-ACIP (Advisory Committee on Immunization Practices) מטעם המרכז לבקרת מחלות ומניעתן ארגנה מפגש בן שלוש שעות במהלכו נדונו ההמלצות אודות מתן מנות בוסטר. ועדה מייעצת מטעם מנהל המזון והתרופות האמריקאי נפגשה מספר פעמים במהלך החודשים האחרונים בכדי לדון באוכלוסיות להן מומלץ מתן מנת הבוסטר, אך במנהל המזון והתרופות האמריקאי לא התייעצו עם הועדה טרם ההצהרה האחרונה על הרחבת אישור מתן מנות הבוסטר לכלל המבוגרים.

 

למעשה, בחודש ספטמבר הצביעה הועדה ברוב של 16 מתנגדים לעומת 2 תומכים כנגד ההמלצה למתן מנת בוסטר של החיסון של חברת פייזר לכלל האמריקאים בגילאי 16 שנים ומעלה, עם המלצה צרה למתן מנת בוסטר לקשישים ואלו בסיכון גבוה למחלה חמורה על-רקע הזיהום הנגיפי.

 

מתוך הודעת ה-FDA

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני