חדשות

שימוש ב- Isavuconazole (קרסמבה) הדגים פעילות קלינית משמעותית במחלות פטרייתיות פולשניות עם מעורבות מערכת העצבים המרכזית (Med Myco)

16/12/2019

מאת מערכת אי-מד

ע"פ מחקר חדש מה-Med Myco שימוש ב- Isavuconazole (קרסמבה) הדגים פעילות קלינית משמעותית במגוון מצבים של מחלות פטריות פולשניות עם מעורבות מערכת העצבים המרכזית.

שכיחותן של מחלות פטרייתיות פולשניות (IFDs) עם מעורבות מערכת העצבים המרכזית (CNS) הולכת וגוברת כתוצאה מהגידול במספר האנשים הסובלים מחסר חיסוני, כמו חולים המקבלים טיפולים כימותרפיים, השתלות או טיפולי הגורמים לפגיעה במערכת החיסון.

IFDs ב- CNS גורמים לתחלואה ותמותה בשיעורים משמעותיים, והטיפולים מסתבכים בשל  קשיים בזיהוי פתוגנים פטרייתיים והעברת חומרים נגד פטריות ל- CNS .

Isavuconazole (קרסמבה) הוא טריאזול חדשני בעל פעילות רחבת ספקטרום שהראה חדירת מחסום דם-מוח טוב במודלים של בעלי חיים.

במחקר הנוכחי החוקרים מציגים ניתוח רטרוספקטיבי של טיפול ב- isavuconazole בחולים עם IFDs CNS אשר השתתפו בשלב המחקרים הקליניים של  VITAL או SECURE, או נכללו בתוכנית טיפול שמיות .

 

 בסך הכל זוהו 36 חולים, בהם 27 חולים מהניסויים הקליניים. מבין החולים הללו 47.2% סבלו מממאירויות המטולוגיות, ואילו אצל 13.9% לא ניתן היה להגדיר את האבחנה בתחילת המעקב.

 

Mucorales, מיני אספרגילוס וסוגי  Cryptococcus היוו 30.6%, 22.2% ו -13.9% מהזיהומים, בהתאמה.

 

שיעור ההישרדות הכולל היה 80.6% ביום 42 למעקב ו- 69.4% ביום 84 , כאשר בסיום הטיפול הושגה תגובה קלינית מלאה או חלקית אצל 58.3% מהמטופלים.

החוקרים מסכמים כי השימוש ב-Isavuconazole הדגים פעילות קלינית משמעותית במגוון של IFDs CNS

 

Med Mycol. 2019 Oct 15. pii: myz103. doi: 10.1093/mmy/myz103. 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני