חדשות

הנחיות חדשות מסייעות בזיהוי מועמדים לניתוח בשל GERD (מתוך Gut)

22/08/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת Gut טוענים מומחים כי הנחיות בינלאומיות חדשות מציעות המלצות לבחירת מבוגרים עם GERD (Gastroesophageal Reflux Disease) לטיפול ניתוחי כנגד ריפלוקס.

 

מומחים בתחום השלימו סקירה של העדויות הנוכחיות וכללו 37 הצהרות שכיסו את ההתייצגות הקלינית ותחלואה נלווית, כמו גם מגוון רחב של אמצעי אבחנה ובאילו מקרים לשקול התערבות ניתוחית.

 

לפי ההנחיות, חולים עם צרבת ותגובה משביעת רצון לטיפול במעכבי תעלות מימן, אלו עם בקע סרעפתי, חולים עם דלקת של הוושט בדרגה B ומעלה לפי סיווג Los Angeles וחולים עם וושט על-שם בארט מהווים מועמדים טובים לניתוח כנגד ריפלוקס. מנגד, חולים עם צרבת פונקציונאלית או דלקת אאזנופילית של הוושט, הינם מועמדים גרועים לניתוח זה.

 

בכל המועמדים לניתוח כנגד ריפלוקס צריכים יש להשלים הערכה אנדוסקופית תחילה. בחולים בהם קיים חשד לבקע סרעפתי או וושט קצר יש גם להשלים בליעת בריום ובדיקת מנומטריה של הוושט במטרה לשלול הפרעות מג'וריות בתנועתיות.

 

במידה ובדיקה אנדוסוקפית אינה מדגימה עדות ברור לדלקת של הוושט על-רקע החזר קיבה-וושט, אזי יש להשלים ניטור מדד חומציות בוושט לאחר הפסקת מעכבי תעלות מימן, בטרם מפנים את החולה לניתוח כנגד ריפלוקס.

 

אין צורך בהשלמת הערכת התרוקנות קיבה בחולים המועמדים לניתוח לטיפול בריפלוקס.

 

Gut 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני