חדשות

פרופיל היעילות והבטיחות של Dexlansoprazole בשחרור-מותאם בחולים עם GERD (מתוך J Neurogastroenterol Motil)

07/01/2020

 

בחולים אסיאתים עם GERD (Gastroesphageal Reflux Disease), טיפול ב- Dexlansoprazoleבשחרור-מותאם (דקסילנט) הינו בעל פרופיל יעילות ובטיחות חיובי להקלה על צרבת ותסמיני החזר חומצה, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת Journal of Neurogastroenterology and Motility.

 

במסגרת המחקר הנוכחי ביקשו החוקרים לבחון את היעילות והבטיחות של Dexlansoprazole בשחרור-מותאם בחולים אסיאתים עם מחלת NERD (Non-Erosive Reflux Disease) ו-EE (Erosive Esophagitis). הם השלימו מחקר לא-אקראי בשלב 4, בתווית-פתוחה,  רב-מרכזי במימון Takeda, אשר כלל מבוגרים בגילאי 20 שנים ומעלה עם תסמיני GERD עיקשים לאורך לפחות שישה חודשים, אשר השלימו הערכה אנדוסקופית. על-בסיס הממצאים האנדוסקופיים המשתתפים במחקר חולקו לטיפול ב- Dexlansoprazole בשחרור מותאם במינון 30 מ"ג, פעם ביום, למשך ארבעה שבועות (קבוצת NERD) או לטיפול ב- Dexlansoprazole בשחרור-מותאם במינון 60 מ"ג, פעם ביום, למשך שמונה שבועות (קבוצת EE). התוצא העיקרי היה אחוז הימים בהם המשתתפים לא חוו צרבת או החזר חומצה במהלך 24 שעות.

 

החוקרים השלימו סקירה של 445 משתתפים מהונג קונג, דרום קוריאה וטייוואן ומבין אלו כללו 208 חולים בקבוצת NERD (גיל ממוצע של 53.6 שנים, 34.6% גברים) ו-88 בקבוצת EE (גיל ממוצע של 51.7 שנים, 55.7% גברים). לאורך תקופת הטיפול, חציון הימים בהם החולים לא חוו צרבת או החזר חומצה לאורך 24 שעות עמד על 26.9% בקבוצת החולים עם NERD ועל 65.6% בקבוצת החולים עם EE. באשר לצרבת או החזר חומצה במהלך הלילה, השיעורים המקבילים עמדו על 59.3% ו-83.3%, בהתאמה. הטיפול נסבל היטב עם היארעות נמוכה של אירועים חריגים על-רקע הטיפול בשתי הקבוצות (6.7% ו-5.7%, בהתאמה).

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי בחולים אסיאתים עם GERD, הטיפול ב- Dexlansoprazole בשחרור-מותאם הדגים פרופיל יעילות ובטיחות חיוביים להקלה על תסמיני צרבת והחזר חומצה.

 

J Neurogastroenterol Motil. 2019 Oct 8.

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני