חדשות

המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא בהודעה לעיתונות : לראשונה בישראל, המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא מצטייד בשתל מתקדם לטיפול בלחץ התוך עיני

02/07/2019

ביחידת הגלאוקומה במרכז הרפואי שמיר אסף הרופא החלו לבצע לאחרונה ניתוח זעיר פולשני חדשני לטיפול במחלת הגלאוקומה. הניתוח כולל שתל מתקדם עשוי טיטניום המוזרק לזווית העין הנקרא iSTENT inject.

"גלאוקומה זוהי היא  מחלה של עצב הראייה שמתבטאת בלחץ תוך עיני מוגבר ופוגעת בהדרגה בשדה הראיה. ניתוחי גלאוקומה קלאסיים הם ניתוחים הכרוכים בפתיחת רקמה, תפרים והחלמה ממושכת, עם תופעות לוואי לא מבוטלות" כך מדגיש ד"ר גיל פרץ, רופא בכיר ומנהל שירות הגלאוקומה בשמיר, אשר ביצע את הניתוח לראשונה בישראל ומפרט: "מדובר בדור החדש של השתלים אשר מכיל שני שתלים במקום אחד, אשר מוחדרים בקלות יתר לזווית העין ויעילותם גבוהה יותר בהשוואה לדור הקודם . זהו פיתוח ייחודי בעולם של חברת גלאוקוס שהגיע עכשיו לראשונה לישראל".
כבר הוכח שהשתלה מוצלחת מסוג זה מורידה את הלחץ התוך עיני, מונעת את התקדמות המחלה ומשפרת את איכות החיים של המטופל כיון שניתן להוריד בממוצע לפחות תרופה אחת לטיפול בגלאוקומה. ניתן גם לשלב את הניתוח עם ניתוח קטרקט בתוספת של 5 דקות לניתוח וכמובן שניתן לבצעו גם פרטנית. 
"ההחלמה מהניתוח החדש היא החלמה קלה, ללא תפרים או טראומה לרקמה. מדובר על תוספת של חמש דקות בלבד מעבר לניתוח קטרקט, אשר יכולה לחולל ניסים ונפלאות למטופל" סיכם ד"ר גיל פרץ ממחלקת עיניים.

צילום: דוברות שמיר

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני