חדשות

בחלק מהחולים עם גלאוקומה יש לשקול הפסקת טיפול תרופתי (British Journal of Ophthalmology)

09/05/2020

 

בחולים עם גלאוקומה משנית לדלקת ענביה (Uveitic Glaucoma) עם לחץ תוך-עיני תקין וללא הישנות דלקת ענביה תתכן תועלת להפסקת טיפול להפחתת לחץ תוך-עיני, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת British Journal of Ophthalmology.

 

החוקרים בחנו את ההשפעות של סוג הגלאוקומה על השפעות הפסקת טיפול תרופתי. לצורך כך, הם סקרו את הנתונים מיחידת המחקר שלהם בנושא גלאוקומה אודות 120 חולים עם גלאוקומה ראשונית פתוחת זווית, לחץ עיני מוגבר וגלאוקומה משנית לדלקת ענביה, אשר לקחו חלק במחקרים קליניים בין 2013-2017. כל החולים השלימו לפחות חודש אחד ללא טיפול מקומי להפחת לחץ תוך-עיני.

 

החוקרים בחנו את הנתונים אודות 110 עיניים עם גלאוקומה ראשונית פתוחת-זווית, 33 עיניים עם לחץ עיני מוגבר ו-43 עיניים עם גלאוקומה משנית לדלקת ענביה. הלחץ התוך-עיני הממוצע טרם הפסקת הטיפול עמד על 18.1 מ"מ כספית, 18.8 מ"מ כספית ו-17.9 מ"מ כספית, בהתאמה. לאחר הפסקת הטיפול התרופתי, הלחץ התוך-עיני הממוצע עמד על 26.6 מ"מ כספית, 26.4 מ"מ כספית ו-23.1 מ"מ כספית, בהתאמה.

 

לחץ תוך-עיני של מתחת ל-22 מ"מ כספית לאחר הפסקת הטיפול תועד ב-12.7% מהעיניים עם גלאוקומה ראשונית פתוחת-זווית, 6.1% מאלו עם לחץ עיני מוגבר ו-51.2% מהעיניים עם גלאוקומה משנית לדלקת ענביה.

 

ממצאים אלו מעידים כי במרבית החולים הללו עדיין לא התפתח נזק קבוע וכי במקרים רבים של גלאוקומה משנית לדלקת ענביה ניתן לחולים טיפול יתר, במונחים של איזון לחץ תוך-עיני. הם מציינים כי קורטיקוסטרואידים, אשר עשויים לשמש כטיפול לגלאוקומה, עשויים בעצמם לתרום ללחץ תוך-עיני מוגבר.

 

British Journal of Ophthalmology, online April 10, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני