חדשות

תכנית חדשה מטעם ה-HHS למיגור הפטיטיס עד שנת 2030 (מתוך ה-HHS)

18/01/2021

 

במאמץ להתגבר על מגמת העליה המטרידה בזיהומי הפטיטיס, מחלקת ה-HHS (Health and Human Services) בארצות הברית פיתחה ופרסמה תכנית ארצית חדשה לשנים 2021-2025, אשר נועד להביא להעלמת הפטיטיס נגיפית בארצות הברית עד שנת 2030.

 

על-פי ההערכות, בארצות הברית בשנת 2016 היו כ-3.3 מיליון חולים עם זיהום כרוני בנגיף HBV (Hepatitis B Virus) ו-HCV (Hepatitis C Virus). בנוסף, במדינה ישנה כעת התפרצות חסרת תקדים של זיהומי HAV (Hepatitis A Virus), לצד עצירה בהתקדמות המאמצים למניעת HBV ושיער זיהומי HCV עלה כמעט פי שלוש משנת 2011 עד שנת 2018.

 

התכנית החדשה, שכותרת מתבססת על יוזמות קודמות של ה-HHS התמודדות עם המחלה הזיהומית, מתמקדת בזיהומי HAV, HBV ו-HCV, להם ההשפעה הגדולה ביותר על המצב הבריאותי במדינה. התכנית מיועדת לאוכלוסיות עם הנטל המשמעותי ביותר של זיהומי כבד נגיפיים על-סמך נתונים ארציים לפיהם ניתן למקד את המשאבים בנקודות אלו להשגת ההשפעה הגדולה ביותר.

 

אלו המדווחים על שימוש תוך-ורידי בסמים מצויים בסיכון מוגבר לשלושת הזיהומים הנגיפיים. המאמצים כנגד HAV יכללו דגש מיוחד באוכלוסיית חסרי הבית. המאמצים למיגור זיהומי HBV יתמקדו גם במטופלים ממוצא אסיאתי ושחורים, לא-היספאנים, בעוד שהמאמצים כנגד זיהום HCV יתמקדו בשחורים, לא-היספאנים, אלו שנולדו בשנים 1945-1965, נשאי HIV ואינדיאנים אמריקאים/ילידי אלסקה.

 

התכנית כוללת חמישה יעדים מרכזיים:

·       מניעת מקרים חדשים של הפטיטיס.

·       שיפור תוצאים רפואיים על-רקע הפטיטיס בחולים עם הפטיטיס נגיפית.

·       הפחתת הבדלים בין אוכלוסיות על-רקע הפטיטיס

·       שיפור המעקב אחר חולים עם הפטיטיס ואיסוף נתונים

·       השלמת מאמצים משולבים ומתואמים המתמקדים במגפת הפטיטיס נגיפית בכל בני הזוג ובעלי עניין.

 

הצפי הוא למנוע מקרים חדשים של הפטיטיס נגיפית בארצות הברית, כאשר כל אחד יידע מה מצבו וכל אדם עם הפטיטיס נגיפית יקבל טיפול רפואי באיכות גבוהה ויוכל לחיות את חייו ללא סטיגמות.

 

מתוך ה-HHS

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני