חדשות

תוצאות חיוביות לטיפול ב-Nivolumab לפני ניתוח בחולים עם סרטן ריאות (מתוך כנס ה-AACR)

12/04/2021

 

תוספת Nivolumab (אופדיבו) לטיפול כימותרפי ניאו-אדג'וונטי הובילה לעליה משמעותית בשיעורי תגובה פתולוגית מלאה בחולים עם ממאירות ריאתית נתיחה, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו במהלך כנס מטעם ה-American Association for Cancer Research.

 

המחקר הרב-מרכזי כלל חולים עם אבחנה חדשה של סרטן ריאות נתיח מסוג NSCLC, ללא מוטאציות EGFR או ALK. המחקר בחן שני משלבים אפשריים (מינון גבוה של Nivolumab עם כימותרפיה ומינון מותאם-משקל של Nivolumab עם Ipilimumab), בהשוואה לכימותרפיה בלבד.

 

החוקרים מדווחים כי 98% מהחולים בקבוצת הטיפול ב-Nivolumab וכימותרפיה ואלו בקבוצת הטיפול הכימותרפי קיבלו את הטיפול המיועד, כולל 94% ו-85% מהחולים שהשלימו את שלושת מחזורי הטיפול המתוכננים, בהתאמה.

 

שיעורי התגובה הפתולוגית המלאה עלו מ-2.2% עם טיפול כימותרפי בלבד ל-24.0% עם תוספת Nivolumab. ההבדל האבסולוטי של 22.8% בשיעורי תגובה פתולוגית מלאה תורגם ליחס סיכויים של 13.94 לטובת טיפול ניאו-אדג'וונטי עם Nivolumab וכימותרפיה (p<0.0001).

 

ההבדל בין הקבוצות היה גדול יותר כאשר ניתוח הנתונים הוגבל לחולים לאחר כריתה מלאה  (30.5% לעומת 3.2%, בהתאמה). פינוי דנ"א של הגידול מהדם במהלך הטיפול הניאו-אדג'וונטי לווה בסיכוי גבוה יותר להשגת תגובה פתולוגית מלאה.

 

אירועים חריגים על-רקע הטיפול תאמו לפרופיל תופעות הלוואי המוכר של התרופות. שיעור האירועים החריגים בדרגה 3 ומעלה עמד על 34% עם Nivolumab וכימותרפיה ועל 37% בקרב חולים תחת טיפול כימותרפי בלבד.

 

מתוך כנס ה-AACR

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני