חדשות

טיפול במעכבי SGLT-2 והסיכון לשברים (מתוך כנס ASBMR)

25/09/2020

 

בחולים עם סוכרת מסוג 2 אשר קיבלו טיפול קו-שני במעכבי SGLT-2 (Sodium Glucose Cotransporter) לא תועד סיכון מוגבר לשברים אוסטיאופורוטים מג'וריים, כך עולה מנתונים שפורסמו במהלך הכנס הווירטואלי מטעם ה-American Society for Bone and Mineral Research.

 

החוקרים בחנו את הקשר בין טיפול במעכבי SGLT-2, שינוי במדד מסת הגוף, והסיכון לשברים אוסטיאופורוטים מג'וריים. הם התבססו על נתונים ממאגר U.K. Clinical Practice Research Database, הכולל 7% מאוכלוסיית בריטניה. ממדגם זה זוהו 6,592 מטופלים חדשים במעכבי SGLT-2 בין 2013 ועד 2018, בגיל ממוצע של 58 שנים.

 

בקרב מטופלים במעכבי SGLT-2 תועדו 33 שברים אוסטיאופורוטים מג'וריים.

 

ב-15% מהמטופלים במעכבי SGLT-2 נרשמה ירידה של למעלה מ-0.5 נקודות במדד מסת הגוף, ובהשוואה למטופלים במעכבי סולפוניל-אוריאה, לא תועד סיכון מוגבר לשברים באוכלוסיה זו.

 

בחלק קטן מהחולים (פחות מ-5%) נרשמה עליה של 0.5 נקודות ומעלה במדד מסת הגוף; גם בחולים אלו לא תועדה עליה בסיכון לשברים. יתרה מזאת, גם בקרב יתר החולים בהם משקל הגוף נותר יציב, החוקרים לא זיהו עליה בסיכון לשברים אוסטיאופורוטים מג'וריים על-רקע טיפול במעכבי SGLT-2.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר מעידים כי אין קשר בין טיפול במעכבי SGLT-2, שינוי במדד מסת הגוף והסיכון לשברים אוסטיאופורוטים.

 

מתוך כנס ASBMR

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני