חדשות

שיתוף פעולה ייחודי של Zebra Medical Vision ומכון מור: לראשונה בישראל משתמשים בבינה מלאכותית בקריאה שנייה של ממצאי ממוגרפיה (הודעת החברה)

16/11/2020

המהלך של מכון מור הוא חלק ממגמה עולמית של רדיולוגים שנעזרים בבינה מלאכותית

(קיבוץ שפיים, ישראל; ה-16 בנובמבר 2020) - הסטארטאפ הישראלי Zebra Medical Vision ומכון מור מודיעים היום (ב׳) על שיתוף פעולה ראשון מסוגו בישראל בפענוח תצלומי ממוגרפיה. במסגרת שיתוף הפעולה, מכון מור ישלב את הפתרון של זברה מדיקל בקריאה השנייה של תצלומי ממוגרפיה ויהיה המרכז הרפואי הראשון בארץ שמשתמש בבינה מלאכותית בבדיקה זו. HealthMammo, הפתרון של זברה מדיקל, מספק ניתוח מבוסס-ענן של ממוגרפיות באמצעות בינה מלאכותית (AI) וביג דאטה בתצלומים החשודים כמכילים ממצאים סרטניים.

בשגרה הנהוגה כיום, הנוהל הוא פענוח (קריאה) צילום הממוגרפיה בידי רדיולוגים מומחים כך שכל ממוגרפיה נקראת על-ידי מומחה אחד, מסביר אלי כהן, מנכ״ל מכון מור. במתכונת קריאה כפולה שמעכשיו תונהג במכון מור, כל ממוגרפיה תפוענח על-ידי רופא מומחה ועל-ידי האלגוריתם של זברה מדיקל. תוצאות הקריאה של הרופאים והאלגוריתם יצורפו לקבלת האבחון המדויק ביותר. קריאה כפולה הוכחה מדעית כעדיפה על קריאה יחידה, אולם אינה נפוצה בעולם בשל מחסור במשאבים: הן במומחים עצמם והן בתקציבים לממן זאת. מוצר האינטליגנציה מלאכותית של זברה מדיקל יכול לתרום משמעותית לשיפור מערך הפיענוחים כקורא השני וכך לתרום למערך הממוגרפיה במור.

שיתוף הפעולה ההדוק עם זברה מדיקל הינו חלק מהמאמץ המתמיד של מכון מור להישאר בחוד החנית בפענוח תצלומי דימות בפרט, ובשילוב טכנולוגיות מתקדמות בכלל - לטובת כלל מטופליה.

האלגוריתמים של זברה מדיקל עובדים על מאגר תמונות הדימות הרפואיות הגדול בעולם המאפשר לה לייצר סל מוצרים רחב הכולל שישה פתרונות מאושרים על ידי ה-FDA, מה שהופך את זברה מדיקל ויז'ן לסטארטאפ המתקדם בעולם בתחום הבינה המלאכותית בהדמייה רפואית. מספר פתרונות של זברה מדיקל כבר מוטמעים במכונות ההדמייה של Canon Medical Systems US, ונמצאים בשימוש בבתי חולים מסביב לעולם.
 
״אנו שמחים שהטכנולוגיה שלנו תסייע לרופאים מומחים שעושים לילות כימים עבור המטופלים שלהם״, אמר אוהד ארזי, מנכ״ל Zebra Medical Vision. ״אנו נמצאים בתקופת מעבר עולמית לעידן בו רדיולוגים נעזרים בבינה מלאכותית באופן שוטף. ההחלטה של מכון מור לשלב את פתרון מבוסס בינה מלאכותית בסל השירותים למטופלים שלהם תשמור על המיצוב שלהם כמרכז הרפואי המוביל בתחומו. הפתרון של זברה מדיקל משמש כ׳עין נוספת׳ שמפענחת ממצאי ממוגרפיה ומסייעת בהצלת חיי אדם. אנו מקווים להמשיך לעזור לרופאים הסובלים מעומס רב בעזרת הפתרונות שלנו שפועלים כבר מסביב לעולם והניסיון הגלובלי שצברנו בשנים האחרונות״.

סרטן השד הוא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב נשים, ומשפיע מדי שנה על 2.1 מיליון נשים ברחבי העולם, וגורם למספר מקרי המוות הגדול ביותר מסרטן. על פי הערכות, רק בשנת 2019 נפטרו כ-420 אלף נשים מסרטן השד בארה״ב, המהווים 15% מכל מקרי המוות מסרטן בקרב נשים.

אודות זברה מדיקל ויז'ן: חברת זברה מדיקל הוקמה ב-2014 והיא מחלוצות תחום למידה עמוקה (deep learning) בתחום הבריאות, מדורגת באופן קבוע כאחת החברות המובילות בישראל, ולאחרונה זכתה כאחת מ-10 חברות הבריאות החדשניות בעולם לשנת 2020 של ירחון Fast Company. עד היום גייסה החברה 52 מיליון דולר ממשקיעים כגון ג'ונסון אנד ג'ונסון; אמון; אאורום; וינוד קושלה; מארק בניוף, מנכ"ל salesforce.com; אאורקראוד קיור; אינטרמאונטן; ו-NVIDIA.

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני