חדשות

פרופ' טל בירון שנטל מונתה למנהלת אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי מאיר מקבוצת כללית

23/02/2021

 
פרופ' בירון שנטל סיימה את לימודיה בפקולטה לרפואה בטכניון, התמחתה במרכז הרפואי מאיר והשלימה תת התמחות ברפואת האם והעובר באוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס מיזורי בארה"ב. עם שובה לארץ חזרה לעבוד כרופאה בכירה במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי מאיר במספר תפקידים ניהוליים, ביניהם מנהלת היחידה לרפואת האם והעובר (הריונות בסיכון גבוה) ואחראית על מערך המיילדות.
 
פרופ' בירון משלבת עבודה קלינית לצד מחקר בסיסי וקליני בדגש על תחום שליה וסיבוכי הריון, הינה פרופ' באוניברסיטת תל אביב, עוסקת בהנחיה ובהוראה של סטודנטים ומתמחים לרפואה, פירסמה למעלה מ-100 פרסומים בכתבי עת מדעיים מובילים ומרצה בכנסים מדעיים בארץ ובעולם.
 
פרופ' בירון חברה פעילה בוועדים מקצועיים ארציים ביניהם הועד לרפואת האם והעובר והאיגוד לגניקולוגיה ומיילדות בישראל האמון על כתיבת ניירות עמדה וקביעת מדיניות טיפול לאומית.
 
בימים אלו מונתה פרופ' בירון למנהלת אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי מאיר והחליפה את פרופ' עמי פישמן שניהל את האגף בשני העשורים האחרונים.
 
האני מאמינה שלי: "אני מאמינה באנשים ובמתן טיפול הולם עם הרבה כבוד לכל מטופלת. אני מאמינה בניהול שמקדם אנשים מוכשרים וטובים ובעבודת צוות. אני מאמינה שרופא טוב הוא רופא חוקר ששואל שאלות אבל גם מקשיב לרצונות ולצרכים הייחודים של כל מטופל ומטופל וכך קובע את מדיניות הטיפול המשלבת ידע מדעי ואלמנטים מותאמים אישית. זוהי תקופה מאתגרת מאוד לקבל תפקיד ניהולי במערכת הבריאות אבל לשמחתי, אני נכנסת למחלקה מאורגנת שהיא בית בעבורי, עם צוות רפואי, סיעודי ומנהלתי שאני שותפה לבנייתו. זה צוות מצויין המעניק טיפול מקצועי מכל הלב וביחד נתגבר על כל אתגר".
 
פרופ' בירון מתגוררת בשדה ורבורג נשואה לצחי שנטל, מנכ"ל חברת הייטק ואמא לשתי בנות והינה בין מנהלות האגף היחידות בישראל. 
 
קרדיט צילום תמונה: דוברות מרכז רפואי מאיר

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני