חדשות

מנופאוזה עשויה להביא להגברת הפעלה חיסונית בנשים עם HIV (מתוך The Journal of Infectious Diseases)

13/07/2021

 

בנשים לאחר-מנופאוזה עם HIV (Human Immunodeficiency Virus) תועדו רמות גבוהות יותר של הפעלה חיסונית, בהשוואה לנשים לפני-מנופאוזה עם HIV, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת Journal of Infectious Diseases.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי אין נתונים רבים אודות ההשלכות הבריאותיות של מנופאוזה בנשים החיות עם HIV. הפעלה חיסונית היא נושא חשוב בקרב מבוגרים עם HIV באופן כללי, לכן הם ביקשו לבחון את ההשפעה של מנופאוזה על תופעה זו.

 

מדגם המחקר כלל 350 נשים עם HIV ממחקר Women's Interagency HIV והחוקרים השלימו הערכה באמצעות מדידת סמנים בדם המעידים על הפרעה במחסום מעי (Intestinal Fatty Acid Binding Protein), הפעלה של מערכת החיסון הטבעית (Soluble CD14 ו-Soluble CD163) ודלקת סיסטמית (IL-6 ו-TNF-Receptor 1) במהלך 674 ביקורים לאורך כשנתיים.

 

מהנתונים עולה כי מנופאוזה לוותה בעליה של 161.89 ננוגרם/מ"ל ברמות Soluble CD14 בפלזמה ועליה של 65.48 ננוגרם/מ"ל ברמות Soluble CD163, בהשוואה לנשים לפני-מנופאוזה.

 

שילוב ההשפעות של HIV, גיל מתקדם ומנופאוזה על ההפעלה החיסונית עשוי להוביל לכך שנשים מבוגרות עם HIV מצויות בסיכון גבוה במיוחד לתחלואה נלווית. החוקרים קוראים להשלים מחקרים להערכת התערבויות שונות להפחתת הסיכון לתחלואה בקבוצה זו של נשים בסיכון גבוה.

 

The Journal of Infectious Diseases 2021

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני