חדשות

המלצות ראשונות מסוגן בנושאי תזונה לאמריקאים מהלידה ועד גיל שנתיים (מתוך כנס ה-AAP)

18/11/2020

 

שירותי ה-U.S Department of Agriculture  וה-Department of Health & Human Services ביקשו לפתח הנחיות תזונתיות חדשות ולראשונה כוללות המלצות בנושאי תזונה לנשים הרות ומניקות ולתינוקות מהלידה ועד גיל שנתיים.

 

ועידה מייעצת הגישה את הדו"ח המדעי להערכת הקשר בין דיאטה ובריאות בשלבים שונים של החיים. ארבעה פרקים מתמקדים בשיקולים התזונתיים לתינוקות ופעוטות ושני פרקים מתמקדים בדיאטה במהלך היריון והנקה.

 

ההמלצות כוללות חשיפה של תינוקות למוצרי מזון עשירים באבץ וברזל סביב גיל 6 חודשים וכי נשים מניקות יקפידו על צריכת מזונות עתירי חומצות שומן אומגה-שלוש ואומגה-שש, דוגמת דגים, במטרה לשפר את מצב חומצות השומן של התינוקות.

 

להלן עיקרי ההמלצות של הועדה המייעצת:

·       הנקה לכל פרק זמן מלווה בסיכון מופחת לעודף-משקל או השמנת-יתר, סוכרת מסוג 1 ואסתמה. בדומה, הנקה ממושכת יותר מלווה בסיכון מופחת לסוכרת מסוג 1 ואסתמה, כאשר הנקה בלבד מלווה בסיכון מופחת לסוכרת מסוג 1.

·       יש להימנע מחשיפה למשקאות ומזון משלים לפני גיל 4 חודשים. יש עדויות מוגבלות לפיהן חשיפה לפני גיל 4 חודשים מלווה בסיכון מוגבר לעודף-משקל והשמנת-יתר.

·       חשיפה לבוטנים וביצים לאחר גיל 4 חודשים עשויה להפחית את הסיכון לאלרגיות למזון.

·       מגיל 12 חודשים עד גיל 24 חודשים, על ילדים לצרוך מגוון חלבונים עתירי בחומרי תזונה מבעלי חיים – כולל בשר, עוף, מאכלי ים, ביצים ומוצרי חלב.

·       הדו"ח תומך בשמנים על-פני מזון מוצק ודגנים מלאים על-פני דגנים מעובדים. ההמלצות גם יוצאות כנגד תוספי סוכר, בפרט משקאות ממותקי-סוכר.

 

דפוסי תזונה בריאים לפני או במהלך ההיריון עשויים להפחית באופן מתון את הסיכון לסוכרת הריונית, הפרעות יתר לחץ דם במהלך ההיריון ולידה מוקדמת. עוד ממליצים לנשים הרות לצרוך 8-12 אונקיות בשבוע של מאכלי ים עם רמות גבוהות של חומצות שומן אומגה-שלוש ורמות נמוכות של Methylmercury, בהתאם להמלצות הקיימות.

 

צריכה של ביצים וחלב במהלך ההיריון אינה משפיעה על הסיכון לאלרגיה למזון, אסתמה או מחלות אטופיות בילדים.

 

לבסוף, המומחים ממליצים על תוספת אוניברסאלית של חומצה פולית במהלך ההיריון.

 

מתוך כנס ה- American Academy of Pediatrics

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני