חדשות

מוטאציה חדשה של נגיף הקורונה בקליפורניה מעוררת דאגה (מתוך אתר Medscape)

22/01/2021

 

לאחר חודשיים של דיווחים על שיאים עוקבים במספר הנדבקים, נראה כי היקף מקרי ההדבקה בנגיף הקורונה מתייצב. עם זאת, כעת הופיעה דאגה חדשה בדמות וריאנט ספציפי לקליפורניה של נגיף הקורונה.

 

שלושה וריאנטים קודמים קוטלגו תחת הקבוצה "וריאנטים מדאיגים" מאחר וכל אחד מהם מכיל צבר מוטאציות המוביל לכך שהנגיף מדבק ועשוי לעזור לנגיף להתחמק ממערכת החיסון של הגוף. אלו זוהו לראשונה בבריטניה דרום אפריקה והמוטאציה השלישית תוארה בברזיל וביפן.

 

הווריאנט מקליפורניה, כמו גם מוטאציות אחרות של נגיף הקורונה שזוהו גם באוהיו וליד יוסטון, עדיין מצויים בשלבי מחקר. נגיפים עוברים מוטאציות כל הזמן. במהלך המגפה, נגיף הקורונה שינה עצמו פעמים רבות. מוטאציות אלו עלולות לגרום בעיות במידה ותחול שיפור ביכולת ההדבקה שלהם את בני האדם ואם ייצרו מנגנוני הגנה כנגד חיסונים.

 

החוקרים מבית החולים בקליפורניה מסבירים כי הם זיהו חמש מוטאציות של נגיף הקורונה כחלק מזן CAL.20C של הנגיף. אחת המוטאציות הללו היא L452R. הם מסבירים כי העליה האחרונה בשיעור החולים בנגיף הקורונה בדרום קליפורניה מקבילה להופעת זן CAL.20C.

 

וריאנט L452R זוהה לראשונה בדנמרק בחודש מרץ אך זוהה בקליפורניה כבר בחודש מאי. מקרים מאומתים של L452R שאושרו בניתוח גנטי עלו מ-4% מהדגימות שנבחנו בנובמבר ל-25% בין אמצע דצמבר ועד תחילת ינואר. אעפ"י כן, לצד העליה במספר מקרי L452R, עדיין לא ברור אם בהמשך הדרך צפויים מקרים רבים של זיהום במוטאציה הנ"ל.

 

בשלב זה, המומחים מסבירים כי נותר עוד להמתין ולראות מה תהיה המשמעות של אותו זן CAL.20C ושל מוטאציית L452R.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני