חדשות

אורח חיים לא פעיל יכול להוביל לגלי חום תכופים וחמורים יותר בגיל המעבר (NAMS)

02/10/2021

מאת יהונתן ניסן, סטודנט לרפואה באוניברסיטת תל אביב ופרמדיק

מחקר שפורסם על ידי האגודה הצפון אמריקאית לגיל המעבר מצא כי אורח חיים לא פעיל יכול להשפיע על נשים בגיל המעבר ולהוביל לגלי חום תכופים וחמורים יותר.

בעידן מגיפת ה-COVID-19, פעילות יושבנית הפכה לנפוצה יותר ויותר. אי תנועה מספקת עלולה לפגוע בבריאות ולגרום לבעיות בריאותיות רבות הניתנות למניעה. גלי חום הם עומס חום פתאומי המורגש בכל הגוף, אשר יכול להוביל להזעה ואדמומיות בפנים, צמרמורות וקצב לב גבוה יותר. גלי חום הם אחד התסמינים השכיחים ביותר בקרב נשים בגיל המעבר או בקרב נשים לאחר שסיימו לקבל את המחזור החודשי שלהן. מכיוון שנשים בדרך כלל הופכות להיות לא פעילות יותר ככל שהן מזדקנות, חשוב להבין את ההשפעות שיכולות להיות להתנהגות יושבנית על גוף האישה, אמרה אחת ממחברות המחקר. "ידע בנוגע להשפעה של התנהגות יושבנית על גלי חום יכול לשפר את ההמלצות לגבי אורח החיים המומלץ מבוסס הראיות לנשים שחוות גלי חום", אמרה.

לפי ההנחיות של ה-American College of Cardiology וה-American College of Sports Medicine מומלץ לבצע שלושים דקות של פעילות גופנית, 3 עד 5 ימים בשבוע. איגוד הלב האמריקאי ממליץ על גישה של "פעילות לאורך כל היום", הכוללת בין השאר: אימון בזמן שמדברים בטלפון, עבודה בשולחן עמידה או משטח גבוה, ללכת במקום או על הליכון בעת צפייה בטלוויזיה וקימה והתמתחות לפחות פעם בשעה בעת ישיבה ממושכת.

לכתבה ב-Medscape

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני