חדשות

הנחיות חדשות מטעם ASCO אודות שימוש במעכבי PARP לטיפול בסרטן שחלות (Journal of Clinical Oncology)

16/11/2020

 

איגוד ה-American Society for Clinical Oncology פרסם הנחיות חדשות אודות השימוש במעכבי PARP בטיפול בסרטן שחלות.

 

מטרת ההנחיות הינה לספק לרופאים ואנשי צוות רפואי אחרים, מטופלות ומטפלים המלצות בנוגע לחשיבות השימוש במעכבי PARP לטיפול בסרטן אפיתליאלי של השחלות, חצוצרות או פריט ונאום על-בסיס העדויות הזמינות הטובות ביותר.

 

המומחים זיהו 17 מחקרים אקראיים ומבוקרים שפורסמו בין 2011-2020. ההמלצות התבססו על בחינת העדויות, אישורי מנהל המזון והתרופות האמריקאי וקונצנזוס במקרים בהם העדויות היו לוקות בחסר. חשוב להדגיש כי ההנחיות מתייחסות לנשים שלא קיבלו בעבר טיפול במעכבי PARP.

 

לפי ההנחיות, יש להציע טיפול אחזקה ב-Niraparib לכל הנשים עם אבחנה חדשה של סרטן אפיתליאלי של השחלות, חצוצרות או פריטונאום בשלב III-IV שמחלתן הגיבה באופן מלא או חלקי לטיפול כימותרפי מבוסס-פלטינום עם מחלה סרוזית או אנדומטרואידית בדרגה גבוהה. יתרה מזאת, לנשים עם וריאנטים פתוגניים או ככל הנראה פתוגניים בגנים BRCA1 או BRCA2 יש להציע טיפול ב-Olaparib.

 

עוד ממליצים המומחים לשקול תוספת Olaparib ל-Bevacizumab לנשים עם ממאירות בשלב III-IV עם מוטאציות BRCA1/2 ו/או אי-יציבות גנומית ותגובה חלקית או מלאה לטיפול כימותרפי בשילוב עם Bevacizumab. ניתן לשקול תוספת טיפול אחזקה במעכב PARP יחיד לנשים עם סרטן אפיתליאלי של השחלות, חצוצרות או פריט ונאום שלא קיבלו טיפול במעכב PARP והגיבו לטיפול מבוסס-פלטינום, ללא תלות בנוכחות מוטאציות BRCA.

 

בנוסף, יש להציע טיפול במעכב PARP לנשים עם הישנות סרטן אפיתליאלי של השחלות, חצוצרות או פריט ונאום שלא חזר בתוך שישה חודשים מטיפול מבוסס-פלטינום, אלו שמעולם לא קיבלו טיפול במעכב PARP ונשים עם מוטאציות BRCA1/2, או אלו עם אי-יציבות גנומית.

 

עם זאת, לפי ההנחיות, מעכבי PARP אינם מומלצים בשילוב עם כימותרפיה, טיפולים ממוקדים אחרים או תכשירים אימונותרפיים מחוץ לתנאי מחקר.

 

Journal of Clinical Oncology 2020

 

מתוך הודעת ASCO

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני