חדשות

הנחיות ראשונות בנוגע לשימוש באופיואידים לאחר-ניתוח בילדים ומתבגרים (JAMA Surg)

23/11/2020

 

ההנחיות הראשונות מסוגן לשימוש באופיואידים לאחר-ניתוח בילדים ומתבגרים מציעות כי יש לשקול חלופות לאופיואידים לאיזון כאב ולשקול הגבלת שימוש בתכשירים ממשפחת אופיואידים.

 

המומחים מסבירים כי אופיואידים משמשים לעיתים קרובות לטיפול בילדים ומתבגרים במטרה להקל על כאב לאחר-ניתוח, אך תרופות אלו עלולות להוביל לעליה בסיכון להפרעות שימוש באופיואידים או התנהגות בסיכון-גבוה, דוגמת התחלת שימוש בהרואין, בשלב מאוחר יותר בחייהם.

 

צוות רב-מקצועי של מומחים זיהה 14,574 מאמרים רלבנטיים בספרות הרפואית שפורסמו בין 1988 עד 2019. לאחר הסרת מחקרים בשלבים  מוקדמים ודיווחי מקרים, הם התמקדו בעדויות מ-217 מאמרים.

 

במהלך מפגש בן יומיים, קבוצת המומחים פיתחה 20 הצהרות מנחות, שלאחר מכן נבחנו, נערכו וזכו לתמיכת מומחים בכירורגיה פדיאטרית ואיגודים שונים. ההנחיות פורסמו בכתב העת JAMA Surgery ומספקים רקע, כמו גם המלצות . שש ההמלצות הראשונות נוגעות לסיכון הכרוך בשימוש באופיואידים בילדים ומתבגרים. הצהרה נוספת מסכמת את האתגרים הנובעים מהצורך לאזן בין משטר אופטימאלי לאיזון כאב לאחר-ניתוח אל מול צמצום תופעות לוואי.

 

הנחיות נוספות נוגעות לחלופות לאופי אטים, הן במהלך הפרוצדורה והן לאחר מכן ותומכות בהנחיות של מנהל המזון והתרופות האמריקאי להגבלת השימוש בטרמדול וקודאין בילדים מתחת לגיל 18 שנים.

 

פרסום ההמלצות בצורה ברורה יסייע להגדיל את המודעות לבעיה והחשיבות של רופאים המטפלים באוכלוסיה זו. המומחים מצפים לעדכן את ההנחיות הללו עם המלצות נוספות אודות מינון הולם של טיפולים לאיזון כאב לאחר פרוצדורות ספציפיות והמלצות אודות אחסון וסילוק התרופות.

 

JAMA Surg. Published online November 11, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני