חדשות

תוצאות מאכזבות להוספת Devimistat לטיפול בסרטן לבלב גרורתי (מתוך הודעת Rafael Pharmaceuticals)

01/11/2021

 

משלב Devimistat עם טיפול כימותרפי סטנדרטי לא הוביל להארכת ההישרדות הכוללת של חולים עם סרטן לבלב גרורתי, כך עולה מתוצאות מחקר AVENGER 500.

 

החוקרים מסבירים כי Devimistat מכוון באופן סלקטיבי למעגל Tricarobxylic Acid במיטוכונדריה של תאי סרטן, תהליך חיוני להכפלת תאי גידול והישרדותם.

 

הטיפול ב- Devimistat אושר ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי בחודש נובמבר האחרון לטיפול בסרטן לבלב ובחודש דצמבר אושר לטיפול בלויקמיה מיאלוידית אקוטית. מדובר במחלות ממאירות קשות מאוד לטיפול, עם מעט מאוד טיפולים יעילים, אם בכלל.

 

מחקר AVENGER 500 כלל 528 חולים עם אדנוקרצינומה גרורתית של הלבלב, אשר לא טופלה קודם לכן. החוקרים חילקו באקראי את החולים לקבלת Devimistat עם משלב Modified FOLFIRINOX או משטר FOLFIRINOX סטנדרטי. מהנתונים עולה כי משלב Devimistat לא האריך משמעותית את ההישרדות הכוללת של החולים (יחס סיכון של 0.95), כאשר חציון ההישרדות הכוללת עמד על 11.1 חודשים עם Devimistat לעומת 11.7 חודשים עם FOLFIRINOX.

 

הטיפול ב- Devimistat נבחן בימים אלו גם בקרב חולים עם לויקמיה מיאלוידית אקוטית חוזרת או עמידה לטיפול במסגרת מחקר ARMADA 2000. ועדת ניטור בלתי-תלויה המליצה כי המחקר יופסק מוקדם עקב העדר יעילות לאחר הערכת תוצאות הביניים.

 

מחקרים קליניים מוקדמים הדגימו תוצאות חיובית, למרות האתגרים בטיפול בלויקמיה מיאלוידית אקוטית. מחברת התרופות נמסר כי למרות התוצאות המאכזבות של Devimistat בחולים אלו, הם ימשיכו לבחון את היעילות של הטיפול במחקרים אחרים.

 

מתוך הודעת Rafael Pharmaceuticals

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני