חדשות

בדיקות אנטיגן לקורונה עשויות להיות פחות רגישות לאומיקרון (מתוך הודעת ה-FDA)

01/01/2022

 

בדיקת אנטיגן מהירה ל-COVID-19 עשויה להיות פחות יעילה לזיהוי וריאנט אומיקרון המתפשט במהירות ברחבי העולם, כך על-פי הצהרה מטעם מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration).

 

מהנתונים עולה כי בדיקות אנטיגן COVID-19 מזהות את וריאנט אומיקרון, אך הרגישות עשויה להיות נמוכה יותר. במנהל המזון והתרופות האמריקאי עובדים בשיתוף פעולה עם ה-National Institutes of Health להערת תוצאות בדיקות אנטיגן עם דגימות חולים שנדבקו בווריאנט אומיקרון.

 

האפשרות כי בדיקות אנטיגן עשויות להיות פחות רגישות לווריאנט אומיקרון עלתה בעקבות בדיקות שהתבססו על דגימות מחולים שנדבקו בנגיף, המהווה את הדרך הטובה ביותר להערכת תוצאות הבדיקות בטווח הקצר.

 

המומחים מדגישים כי נתונים מעבדתיים אלו אינם מהווים חלופה למחקר קליני המבוסס על דגימות חולים עם נגיף חי, אשר נערכים בימים אלו. במנהל המזון והתרפות האמריקאי ממשיכים לבחון את תוצאות בדיקות אנטיגנים באמצעות דגימות חולים עם נגיף חי.

 

בשלב זה, מנהל המזון והתרופות האמריקאי ממליץ כי בנבדקים עם תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן עם תסמינים או סבירות גבוהה להדבקה עקב חשיפה, ישלימו בדיקה מולקולארית במטרה לקבוע אם חלו ב-COVID-19.

 

אדם עם תוצאה חיובית בבדיקת אנטיגן צריך לבודד עצמו ולפנות לייעוץ רפואי במטרה ללמוד על הצעדים הבאים הנדרשים.

 

מתוך הודעת ה-FDA

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני