חדשות

הסיכון להדבקה בנגיף הקורונה בנשים הרות דומה לסיכון באוכלוסיה הכללית (Clin Infect Dis)

07/09/2021

 

מנתונים שנאספו לפני פרוץ וריאנט דלתא של נגיף הקורונה עלה כי ההיארעות השבועית זיהומים בנגיף הקורונה בנשים הרות עמדה על 1%, שיעור דומה לזה עליו דווח באוכלוסיה הכללית של המבוגרים בארצות הברית.

 

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן דיווח בעבר על נתונים שתמכו בבטיחות מתן חיסונים כנגד נגיף הקורונה במהלך היריון ועודד נשים הרות, המצויות בסיכון מוגבר לסיבוכים, לקבל את החיסונים. עם זאת, דרושים נתונים אודות היארעות הזיהום באוכלוסיה זו וגורמי הסיכון להדבקה בנגיף בנשים הרות במטרה לקבוע המלצות למניעת הזיהום.

 

במחקר הנוכחי ביקשו החוקרים לבחון את שיעורי היארעות זיהום בנגיף הקורונה במהלך היריון ולתאר את המאפיינים הקליניים של הזיהום בזמן היריון.

 

החוקרים עקבו באופן פרוספקטיבי אחר מדגם של נשים הרות בין אוגוסט 2020 ועד מרץ 2021, משלושה אתרים בארצות הברית. שלושת התוצאים העיקריים כללו את שיעורי היארעות זיהום בנגיף קורונה, זיהום תסמיני וזיהום א-תסמיני בהיריון.

 

כל המשתתפות במחקר השלימו כל שבוע דגימה עצמית מהאף לבדיקת קורונה, מילאו כל שבוע שאלון תסמיני מחלה ושלחו דגימות נוספות עם תסמינים דמויי-קורונה.

 

מבין 1,098 נשים הרות שנכללו במחקר, 9% (99 נשים) נמצאו חיוביות לנגיף במהלך המחקר. החוקרים חישבו כי שיעורי ההיארעות המשוקללים לאוכלוסיה של כל זיהום עמדו על 10 לכל 1,000 שבועות-אדם (רווח בר-סמך 95% של 5.7-14.3), עם שיעורי זיהום תסמיני של 5.7 מקרים ל-1,000 שבועות-אדם (רווח בר-סמך 95% של 1.7-9.7) ושיעורי זיהום אסימפטומטי של 3.5 מקרים ל-1,000 שבועות-אדם (רווח בר-סמך 95% של 0-7.1).

 

חציון משך התסמינים עמד על 10 ימים, כאשר התסמינים הנפוצים כללו גודש אפי (72%), שיעול (64%), כאבי ראש (59%) ושינוי בטעם או ריח (54%).

 

מהממצאים עולה כי לנשים הרות סיכון דומה להדבקה בנגיף הקורונה כמו באוכלוסיה הכללית. עם זאת, חשוב להדגיש כי הנתונים נאספו טרם התפרצות וריאנט דלתא של הנגיף.

 

נשים שהרו במהלך התפשטות נגיף הקורונה באוכלוסיה מצויות בסיכון משמעותי להדבקה בנגיף הקורונה. ממצאים אלו, בשילוב עם עדויות ממחקרים אחרים לפיהן הריון מעלה את הסיכון למחלה חמורה, מדגישים את חשיבות אמצעי מניעת נגיף קורונה במהלך היריון, דוגמת עטיית מסכות וקבלת חיסון כנגד הנגיף.

 

Clin Infect Dis. 2021

 

לידיעה ב-Healio

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני