חדשות

תוצאות מבטיחות ל-Bimekizumab בטיפול בדלקת מפרקים פסוריאטית (מתוך אתר Healio)

23/11/2021

 

מנתונים חדשים עולה כי Bimekizumab, נוגדן הומאני כנגד IL-17A ו-IL-17F, עדיף על פלסבו לשיפור סימנים ותסמינים של דלקת מפרקים פסוריאטית (Psoriatic Arthritis).

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי דלקת מפרקים פסוריאטית הנה מחלה המערבת את המפרקים והעור וגורמת כאב ומוגבלות עם פגיעה באיכות החיים של החולים.

 

במחקר BE OPTIMAL, מחקר רב-מרכזי, אקראי, כפל-סמיות, מבוקר-פלסבו, בשלב 3, נערכה השוואה בין Bimekizumab ובין פלסבו לטיפול בחולים עם דלקת מפרקים פסוריאטית.

 

מדגם המחקר כלל 852 חולים אשר לא קיבלו מעולם טיפול ביולוגי, אובחנו עם מחלה פעילה במשך לפחות שישה חודשים לפני גיוס למחקר ודיווחו על רגישות בלפחות 3 מבין 68 מפרקים ונפיחות ב-3 מבין 66 מפרקים.

 

מהנתונים לאחר 16 שבועות עלה כי שיעור גבוה יותר משמעותית של חולים בזרוע ההתערבות השיגו שיפור של לפחות 50%, כפי שנקבע לפי מדדי ACR50 (American College of Rheumatology), בהשוואה לאלו בזרוע הפלסבו.

 

תוצאי סיום משניים, כולל תפקוד גופני, העדר נגעים עוריים ועדות הדמייתית להתקדמות נזק מפרקי, גם כן השתפרו משמעותית במספר גדול יותר של חולים בזרוע הטיפול ב- Bimekizumab.

 

השיפור המשמעותי בתסמינים עוריים ובתסמיני המפרקים שתועד עם הטיפול ב- Bimekizumab תומך ביעילות הטיפול בחולים עם דלקת מפרקים פסוריאטית.

 

 

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני