חדשות

תוצאות חיוביות לטיפול בקרם Halobetasol Propionate/Tazarotene כנגד פסוריאזיס (מתוך כנס ה-Skin of Color Update)

17/09/2021

 

שימוש ארוך-טווח במשלב Halobetasol Propionate/Tazarotene הוביל להעלמת נגעי פסוריאזיס בחולים עם עור כהה ובאלו עם עור לבן, כך עולה מפוסטר שהוצג במהלך כנס ה-Skin of Color Update.

 

בחולים לא-לבנים פסוריאזיס עלול להיות חמור יותר, בהשוואה לחולים לבנים, עדות לחשיבות טיפולים מקומיים למחלת העור באוכלוסיה זו. מתן משלב במינון קבוע של Halobetasol Propionate (0.01%) ו-Tazarotene (0.045%) מאושר כטיפול מקומי לפסוריאזיס רובדית במבוגרים.

 

במחקר הרב-מרכזי, בשלב 3, בתווית-פתוחה, נכללו 77 חולים לא-לבנים ו-473 חולים לבנים בגילאי 18 שנים ומעלה עם אבחנה של פסוריאזיס. בכל המשתתפים תועד מדד IGA (Investigator Global Assessment) של 3-4 נקודות ומעורבות שטח פני גוף של בין 3% ו-12%.

 

החולים הפסיקו את הטיפול לאחר 8 שבועות במידה והטיפול היה מוצלח, כפי שהוגדר בנוכחות מדד IGA של עד נקודה אחת. באלו בהם לא הושגה הצלחה של הטיפול ניתן טיפול למשך ארבעה שבועות נוספים. לאחר 12 שבועות, אלו עם שיפור של לפחות נקודה אחת במדד IGA מתחילת המחקר המשיכו במחקר, כאשר קיבלו את הטיפול למשך עד 24 שבועות ועברו הערכה חוזרת כל חודש.

 

לאחר 52 שבועות, הצלחת הטיפול תועדה ב-33.3% מהחולים הלא-לבנים וב-40.3$ מהחולים הלבנים, עם ירידה דומה בשיעורי הישנות מחלה בשתי הקבוצות.

 

החוקרים כותבים כי 52 שבועות טיפול במשלב Halobetasol Propionate/Tazarotene הדגימו תועלת בחולים לא-לבנים ובחולים לבנים עם פסוריאזיס, עם שיעורים גבוהים של ניקוי העור מנגעי המחלה, מרווח זמן דומה עד להישנות המחלה והפחתת היקף שטח הגוף המעורב במחלה.

 

מתוך כנס ה-Skin of Color Update

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני