חדשות

ילד שלישי לאותה משפחה מת משפעת העופות בטורקיה

09/01/2006

 

ביום שישי מת ילד בטורקיה משפעת העופות שמו היה " Hulya Kocyigit", בן 11. אחיו Mehmet Ali , בן 14, נפטר לפני שבוע ואחותו פטמה, בת 15, נפטרה ביום שלישי שעבר. הילדים חיו בסביבה הררית מרוחקת ממערב טורקיה ליד הגבול הארמני והאירני, עם קרבה רבה לעופות. אחיהם בן ה-6 של הילדים המתים, חולה גם הוא בשפעת העופות ומטופל בבי"ח. עפ"י הרופאים כמה הילדים שיחקו עם ראשם של עופות נגועים.

הוריהם של הילדים לא נדבקו במחלה. קרוביהם אומרים שאין רופא במקום מגוריהם

והם עניים מאד.

 

רופאים בטורקיה מטפלים ביותר מ-20 אנשים בעיקר צעירים החשודים כי נושאים את הוירוס הקטלני בדמם. עפ"י דיווח % 50 מרותקים למיטה, אחד במצב קריטי. בנוסף, ישנם דיווחים נוספים ברחבי מזרח טורקיה של אנשים נגועים בשפעת העופות

 

אנשים באזור הקטל מאד חרדים לגורלם. ביום שישי התארגנה אסיפה מחוץ למשרד החקלאות בטענה שיש להשמיד את העופות הנגועים ויש לבדוק את העופות של תושבי המקום. אחד מתושבי המקום צוטט: "אחרי המוות של הילדים כולם פוחדים ומנסים להיפטר מהעופות ואך לא אחד מעז לאכול מהבשר שלהם".

 

לאחר תביעות חוזרות מצד הציבור, משרד החקלאות השמיד 3500 עופות וקבר אותם במקומות מרוחקים. הפעולה עשויה להגיע לכדי הרג של כ-5000 עופות עד יום שבת. אבל, המשרד אומר שיש משפחות המנסות להסתיר את העופות שלהן.

י

ש חשש כי, וירוס שפעת העופות, H5N1, אשר הרג כבר 74 אנשים במזרח אסיה מתקדם עכשיו לכיוון אירופה.

 

עדיין קשה להדבק מהוירוס הקטלניH5N1,  , ויש צורך במגע הדוק עם עופות על מנת להידבק. אך רופאים מפחדים כי בקרוב הוא יעבור מוטציה ויוכל להיות מועבר בקלות באמצעות אנשים. מומחים אומרים שפנדמיה בקרב בני האדם בדומה לעופות יכולה להרוג מיליוני בני אדם ולגרום לנזקים כלכליים כבדים.

 

הרופאים שטיפלו בילדים מטורקיה אמרו, שהקורבנות נדבקו ממגע קרוב והדוק עם עופות חולים. ארגון הבריאות העולמית (WHO) הגיע ביום שישי לטורקיה על מנת לבחון את אופן ההדבקות של הילדים בשפעת העופות. הארגון במיוחד מודאג שהוא ימצא את המקרה הראשון של הוכחה להדבקות בשפעת זו באמצעות בני אדם.

 

אם יתגלו חשדות אלו כנכונים זהו ממצא מדאיג מאד.

 

 

 קישור לכתבה במדסקייפ

 

 

 

 
 
 
 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני