חדשות

נשים רבות אינן חשות מוכנות לקיים יחסי מין זמן קצר לאחר הלידה (Cult Health Sex)

14/02/2019

 

מרבית האימהות החדשות שומעות מהרופא המטפל כי הן יכולות לקיים יחסי מין שישה שבועות לאחר לידה, אך המציאות היא כי חלק מהנשים מוכנות בנקודת זמן זו בעוד שאחרות חשות כי הו עדיין אינן מוכנות לכך. ממחקר חדש שכלל ראיונות עומק עם 70 נשים, 55 מהן לאחר לידה, עלה כי חלק לא מבוטל מהן הביעו קשיים בכל הנוגע לקיום יחסי מין, כולל כאב ותשישות עקב דאגה לתינוק החדש.

 

החוקרים מדווחים כי 40 נשים ילדו בלידה נרתיקית; 10 ילדו לאחר ניתוח קיסרי; שלוש נשים חוו את שתי סוגי הלידות בהריונות שונים; שתי נשים לא ציינו את שיטת הלידה. בסך הכול, ל-73% מהנשים שילדו היה יותר מילד אחד, ל-27% היה ילד אחד.

 

הנשים זיהו את הרופאים כמקור ההשפעה החשוב ביותר באשר לאם ומתי הן יוכלו לשוב לפעילות מינית. חלק מהנשים ציינו כי הרופאים סיפקו להם המלצות חיוביות, כאשר ציינו כי הן החלימו ויכולות לשוב לפעילות. אחרות ציינו כי הרופאים לא הביעו רגישות מספקת ויש שציינו כי הרופא אף רמז לאישה כי היא מוכנה לפעילות מינית ואם לא תעשה כן, ייתכן שמישהי אחרת תעשה זאת.

 

חלק מהנשים היו מוכנות לקיים יחסי מין שישה שבועות לאחר הלידה, אך אחרות הסתייגות מסיבות שונות, כולל חוסר-נוחות פיזית ומכשולים פסיכולוגיים, בין היתר. בעיניי האחרות, דימוי הגוף היה מרכיב חשוב, כאשר גם תשישות משנית לדאגה לעולל החדש הועלתה כגורם שתרם להסתייגות מפני חזרה לפעילות מינית.

 

הנשים גם דיווחו על שינוי בסדר העדיפויות לאחר הלידה, כאשר הציבו את האימהות במקום הראשון, גם במונחים של מיניות. עם זאת, אחרות היו מוכנות לקיים יחסי מין לאחר שישה שבועות ונהנו מכך, כאשר יש שציינו כי יחסי המין היו אף טובים יותר לאחר הלידה.

 

נשים לא היו היחידות שהביעו הסתייגות מחזרה לפעילות מינית, כאשר חלק ציינו כי בני הזוג שלהן הביעו חשש או לא היו בטוחים בדבר.

 

החוקרים מצאו עוד כי שיטת הלידה השפיעה על שביעות הרצון מיחסי מין וכי במידה והנשים מודעות לקשיים האפשריים הללו טרם קיום יחסי מין, אזי הן יכולות לחפש פתרונות ליהנות מיחסי המין.

 

החוקרים כותבים כי על הרופאים המטפלים להעלות את הנושא של קיום יחסי מין לאחר לידה עם הנשים, תוך הבנה כי נשים שונות עשויות להגיב לכך בצורה שונה.

 

Cult Health Sex. Published online February 4, 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני