חדשות

סקר בארצות הברית מעיד כי 7 מכל 10 אונקולוגים נחשפו להטרדה מינית בשנה החולפת (מתוך כנס ה-ASCO)

07/06/2021

 

הסקר הראשון מסוגו בנושא הטרדה מינית בקרב אונקולוגים בארצות הברית מצא כי 70% מהרופאים והרופאות דיווחו על אירועי הטרדה מינית מצד עמיתים ו/או מנחים שלהם בשנה החולפת, כך מדווחים חוקרים במהלך כנס ה-American Society of Clinical Oncology.

 

להשלמת הסקר, החוקרים פנו ל-1,000 חברי ASCO שנבחרו באקראי וההזמנה להשתתפות תיארה את הסקר ככזה הנוגע לחוויות במקום העבודה של אונקולוגים וזאת במטרה לצמצם ככל הניתן את הטיית התגובה. מבין 271 משיבים, 250 היו אונקולוגים פעילים ו-21 היו מתמחים/בהשתלמות.

 

הסקר כלל 153 נשים ו-118 גברים נערך בשנת 2020, כאשר כמעט כולם (94%) היו הטרוסקסואלים ותושבי ארצות הברית (87%).

 

שיעורי הטרדה מינית היו גבוהים יותר בקרב נשים לעומת גברים וההבדל בין המינים היה מובהק סטטיסטית (80% לעומת 56%, בהתאמה, p<0.001 ).

 

מבין המשיבים לסקר, 69% דיווחו על הטרדה מבוססת-מגדר, 17% דיווחו על תשומת לב מינית לא-רצויה ו-3% דיווחו על כפיה מינית מצד עמית/מנחה. עם שלושת סוגי ההטרדה המינית, נשים דיווחו על שיעורי היארעות גבוהים יותר; ההבדל הגדול ביותר בין המינים תועד בהערכת שיעורי תשומת לב מינית לא-רצויה (22% מהנשים לעומת 9% מהגברים).

 

בסקר נשאלו המשתתפים גם אודות הטרדה מינית מצד מטופלים ו/או בני משפחה. מהנתונים עלה כי שני-שליש מהנשים (67%) וכשליש מהגברים (35%) דיווחו על הטרדה מינית במהלך 12 החודשים האחרונים מצד מטופלים או בני משפחתם. בדומה להטרדה מצד עמיתים/מנחים, הטרדה מגדרית הייתה הנפוצה ביותר ודווחה ע"י שיעור גבוה יותר משמעותית של נשים.

 

הטרידה מינית מצד עמיתים (p=0.001), אך לא מצד מטופלים (p=0.55), נקשרה בקשר מובהק סטטיסטית עם ירידה בשביעות רצון ממקום העבודה.

 

החוקרים מדגישים כי למרות ששיעורי ההיארעות של הטרדה מינית היו גבוהים יותר בנשים מאשר בגברים, לאחר חווית הטרדה מינית מצד עמיתים למקצוע, גברים ונשים באופן דומה דיווחו על השפעה שלילית של החוויה על מצבם הנפשי, תחושת הביטחון ורצונם לעזוב או להתפטר ומכאן עולה כי להטרדה מינית השפעה דומה על גברים ועל נשים.

 

מדובר בסוגיה לא-פשוטה והממצאים מחייבים קיום דיון כנה ופתוח בנושא זה בין כל הנוגעים בדבר.

 

מתוך כנס ה-ASCO

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני