חדשות

שילוב של בדיקת דום נשימה באמצעות WatchPAT עם טיפול מרחוק באמצעות מערכת BetterNight יסייע באבחון וטיפול בדום נשימה (הודעת איתמר מדיקל)

07/04/2020

הודעת איתמר מדיקל

 

איתמר מדיקל ו-BetterNight מאחדות כוחות על מנת להציע למטופלים פתרון ביתי ודיגיטלי לאבחון וטיפול של דום נשימה בשינה

 

 

ייעול התהליך המורכב של אבחון דום נשימה בשינה וטיפול בעזרת פלטפורמות בריאות דיגיטליות פוגש את המשימה המשותפת לפתור את המגפה הצומחת של דום נשימה בשינה המנוהלת בחסר

 

 

איתמר מדיקל  מדווחת כי חתמה על הסכם עם SleepData ופלטפורמת הטיפול מרחוק שלה BetterNight, ספקית מובילה של שירותי CPAP ביתיים (לחץ אוויר חיובי) ללא צורך להגיע למרפאה. ההסכם מפשט באופן משמעותי את התהליך במסגרתו רופאים דוגמת קרדיולוגים יכולים להפנות מטופלים שלהם לבדיקת דום נשימה בשינה באמצעות WatchPAT באמצעות הפלטפורמה הטיפולית הקיימת של BetterNight, הכולל ערוצי בדיקה, ייעוץ רפואי, טיפול בלחץ אוויר חיובי מתמשך (CPAP), גבייה ושיפוי. ההסכם צפוי להגדיל את הגישה של המטופל לבדיקות WatchPAT ולספק לרופאים בדגש על קרדיולוגים ולמטופלים שלהם מידע על מנת לטפל בדום נשימה בשינה ולשפר את התוצאות הבריאותיות ללא צורך לעזוב את בתיהם.

 

איתמר מדיקל ו-BetterNight ישתפו פעולה במטרה לספק לרופאים ולמטופלים פתרון שלם, במסגרתו איתמר תאפשר גישה לפלטפורמה הדיגיטלית שלה לבדיקת חולים עם חשד לדום נשימה בשינה באמצעות בדיקה מתכלה, התייעצות עם מגוון רחב של רופאים מורשים וקבלת מרשם לטיפול מומלץ במקרה הצורך. BetterNight תספק את שירותי ה-CPAP הביתיים, המשתמשים באלגוריתם ניטור מקדם, לצד ניהול הכיסוי הביטוחי והגבייה.

 

"רופאים, ובעיקר קרדיולוגים, ערים להשפעות השליליות של דום נשימה בשינה במהלך השינה על המטופלים שלהם, אבל ניצבים בפני מגוון מכשולים בבואם לוודא כי המטופלים עוברים בדיקה, וזה אפילו מאתגר עוד יותר כיום בשל התפרצות מגפת הקורונה, שכן הרבה מאוד מטופלים חייבים להישאר בבתיהם וגישה למעבדות שינה היא מוגבלת", ציין גלעד גליק, נשיא ומנכ"ל איתמר מדיקל. "הסכם זה מדגים את המחויבות שלנו לעבוד עם מובילים בתחום דום נשימה בשינה, על מנת להוסיף אפשרויות ביתיות לניהול דום נשימה בשינה ולתת מענה למגפה העולמית של דום נשימה בשינה".

 

על פי הערכות, 60 מיליון איש בארה"ב סובלים מדום נשימה בשינה שאינו מאובחן, וכיום דרך הטיפול הסטנדרטית היא ביקורים מרובים במעבדות שינה, מה שמוביל לתוצאה על פיה כמעט 80% ממטופלים אלה נותרים לא מאובחנים.

 

השילוב של הפתרונות של איתמר לאבחון ביתי, יחד עם היכולת של BetterNight להציע טיפול מרחוק צפויה לאפשר ניהול של טיפול בדום נשימה בשינה. ניהול זה יתאפשר על ידי שיפור משמעותי בשיעור ההמרה של מטופלים משלב האבחון לטיפול, השגת רמת היענות גבוהה לטיפול, ושביעות רצון גבוהה של המטופלים, לאור זמן של שבועיים מאבחון לטיפול.

 

"BetterNight מובילה בפתרונות שינה בעלות פוטנציאל לייצר אפקט חיובי על מיליוני אנשים החיים עם הפרעות שינה, והוספת הטכנולוגיה החדשנית של WatchPAT לצד פלטפורמת הבריאות הדיגיטלית של איתמר הוא מרכיב מפתח לפתרון דום נשימה בשינה שלנו", ציין דייב פרנץ', מנכ"ל SleepData.

 

ד"ר דומיניק מונאפו, המנהל הרפואי של BetterNight, ציין כי "שינה חיונית וחשובה לבריאות המטופל, מאתחלת את מערכת החיסון, מפחיתה את ההשפעה של מחלה כרונית ומשפרת את היכולת להילחם בזיהום. חיוני להציע דרכים חדשניות ובטוחות על מנת למלא אחר הצרכים של שינה בריאה של מטופלים במהלך מגפת הקורונה. WatchPAT ONE מאפשר למטופלים גישה לבדיקת דום נשימה בשינה מדויקת מאוד ועשירה בנתונים בנוחות של ביתם ומורידה את החסמים הקשורים לבדיקה בלילה במעבדת שינה וסיכון לזיהומים. אנו נרגשים לשתף פעולה עם איתמר מדיקל על מנת לעזור ולגשר על הפער בין היחס של קרדיולוגים לשינה לבין טיפול אפקטיבי".

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני