חדשות

Deferasirox לטיפול בחולים עם תלסמיה ועודף ברזל (מתוך European Journal of Haematology)

10/06/2009

ממחקר חדש שפורסם במהדורת יוני של European Journal of Hematology עולה כי טיפול פומי בסופח ברזל Deferasirox, תוצאות מצוינות בחולים עם עומס ברזל בחולים עם ביתא-תלסמיה.

 

החוקרים מסבירים כי המחקר היה ייחודי מאחר שכלל חולי תלסמיה עם עומס ברזל חמור, ממספר מרכזים רפואיים במזרח התיכון. מהתוצאות עולה כי Deferasirox הפחית את עומס הברזל במחקרים מוקדמים, בתלות בברזל שניתן בעירוי.

 

המחקר הנוכחי כלל 237 חולים שטופלו בעבר ב- Deferasirox או Deferiprone, או בשניהם. במרבית החולים, טיפול ב- Deferasirox ניתן החל ממינון יומי של 20 מ"ג לק"ג, שלאחר מכן הותאם על-בסיס רמות פריטין בדם והיחס בין צריכת והפרשת ברזל שניתן בעירוי.

 

כל החולים פרט לארבעה השלימו שנה אחת של טיפול. מניתוח ITT (Intention-To-Treat) עולה כי 57% מהחולים זכו להצלחת הטיפול עם ירידה ממוצעת בריכוז הברזל בכבד של 3.4 מ"ג ברזל לגרם משקל יבש.

 

מהנתונים עולה כי במרבית החולים מינון Deferasirox הועלה מ-20 מ"ג לק"ג ביום ל-30 מ"ג לק"ג ביום, ושינויים ברמות פריטין הקבילו לעליה במינון לאחר 24 שבועות. תופעות הלוואי על-רקע הטיפול היו קלות ולא דרשו הפסקה של הטיפול. יתרה מזאת, היעילות והבטיחות של Deferasirox תורגמו לשביעות רצון ואיכות חיים טובה יותר של המטופלים.

 

Eur J Haematol 2009;82:458-465

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני