חדשות

עדויות חדשות תומכות בתועלת של Teprotumumab במחלת תריס עינית עם שינויים דלקתיים מעטים (מתוך כנס מטעם ה-American Academy of Ophthalmology)

17/11/2021

 

מנתונים חדשים שהוצגו במהלך כנס מטעם ה-American Academy of Ophthalmology עולה כי Teprotumumab הדגים תועלת דומה כנגד בלט עיני בחולים עם מחלת תריס עינית עם רמות נמוכות של דלקת, בדומה לתועלת שתועדה בחולים עם רמות גבוהות יותר של סמני דלקת.

 

החוקרים בחנו את הנתונים בחולים מזרוע הפלסבו במחקר OPTIC עם בלט עין פרסיסטנטי בתום המחקר. החולים גויסו למחקר OPTIC-X וקיבלו שמונה עירויים של Teprotumumab לאורך 24 שבועות. מטרתם הייתה להתמקד בחולים בזרוע הפלסבו אשר קיבלו מי מלח למשך פרק זמן מסוים ולתת להם טיפול ב- Teprotumumab במחקר הנוכחי.

 

המחקר כלל 15 חולים (גיל ממוצע של 47.2 שנים; 10 נשים) עם מדד CAS (Clinical Activity Score) התחלתי קטן מ-4 נקודות. משך המחלה עמד על 11.7 חודשים והבלט העיני בתחילת המחקר עמד על 22.3 מ"מ.

 

לאחר 24 שבועות, 13 חולים (86.7%) הגיבו לטיפול, עם ירידה ממוצעת בבלט עיני של 2.9 מ"מ. מבין החולים עם מדד CAS קטן מ-3 נקודות, 10 מבין 12 חולים (83.3%) הגיבו לטיפול.

 

ניתוח זה של תת-קבוצה של חולים מעלה שאלות באשר להשערת המחקר לפיה ישנה חשיבות כלשהי למדד CAS.

 

מתוך כנס מטעם ה-American Academy of Ophthalmology

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני