חדשות

עדכונים חיוביים ומפתיעים על מצבו של המשותק מפולין שהחל ללכת לאחר השתלת תאי עצב ריח לעמוד השדרה/מאמרו של פרופ' אבי עורי ב''הארץ''

17/12/2014

מאת מערכת אי-מד

במאמר המתרפסם היום באתר "הארץ" מאת פרופ' אבי עורי ,  מנהל האגף לרפואה שיקומית במרכז הרפואי רעות ומרצה לרפואה שיקומית באוניברסיטת תל אביב, הוא מעדכן כי מצבו של מטופל מפולין שהיה משותק ושהחל ללכת לאחר שהיה משותק לחלוטין בפלג גוף תחתון לאחר פגיעה בחוט השדרה וחזר כעת להלך באמצעות הליכון בעקבות השתלת תאי עצב הריח הוזרקו לעמוד השדרה שלו . (ראו כאן הדיווח הראשוני מה-21/10/14  על כך ). 

כעת מעדכן פרופ' אורי כי אחד המומחים העוקב אחר המקרה, פרופ' אל-מסרי, מעדכן כי על פי גליון המטופל בבית החולים בפולין נצפו שיפורים נוירולוגים נוספים ומפתיעים, לרבות הופעת שרירים ואיזורי תחושה חדשים, וההשערה היא שהתופעה היא בשל סיבי עצב סמויים שלא נפגעו ואשר יצרו "גשר" בחוט השדרה , משני צדי האיזור שנפגע.

פרופ' עורי אמנם מסייג את המימצאים המעודדים והמפתיעים בכך שמדובר בשלב זה במקרה אחד בלבד, אך מביע בהחלט תקווה שגישה זו עשוייה להוות פריצת דרך בטיפול בשיתוק בשל פגיעה בחוט השדרה, שיתוק שעד כה הוגדר כבלתי הפיך.

לכתבה ב"הארץ"    

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני