חדשות

חבלות פנים נפוצות בבתי אבות בארצות הברית (JAMA Otolaryngol Head Neck Surg)

29/03/2017

 

במאמר שפורסם במהלך חודש מרץ בכתב העת JAMA Otolaryngology – Head and Neck Surgery מדווחים חוקרים כי למעלה מ-20,000 מטופלים המתגוררים בבתי אבות בארצות הברית חוו חבלות חמורות לפנים במהלך השנה האחרונה, בעיקר עקב נפילה או מגע עם משטח קשה, או כאשר התרוממו ויצאו ממיטתם.

 

להערכת מספר והגורמים לחבלות פנים בקשישים בבתי אבות, החוקרים ניתחו את הנתונים הארציים ממחלקות לרפואה דחופה. בין השנים 2011 עד 2015 הם זיהו 109,795 אנשים מעל גיל 60 שנים, שהתגוררו בבתי אבות ונדרשו לטיפול בחדר מיון בשל חבלת פנים. מחצית מהמטופלים היו מעל גיל 84 שנים ו-65% היו נשים.

 

הפציעות הנפוצות ביותר כללו חתכים עמוקים או קרעים בעור (44% מכלל הפציעות). שיעור דומה של מטופלים סבל מחבלות ברקמה רכה, כולל שפשופים של העור או ברקמות רכות וקריעה של חלקים עוריים, כולל עפעפיים ואוזניים.

 

שברים בעצמות היו אחראיים ל-13% מהפציעות. למעלה משני שליש משברים אלו כללו שבר של האף, ואחריו שבר של ארובת העין. החבלות נבעו ברובן מנפילה ופגיעה ברצפה, דלת או ארונות (57% מהפציעות). כניסה ויציאה מהמיטה זוהו כמקור השני בשכיחותו לפציעות (23%).

 

החוקרים מעודדים בני משפחה להעביר את יקיריהם למוסדות סיעודיים מיומנים ולשאול אודות רמת ההשגחה במוסד, בעיקר בכל הנוגע למעברים למיטה וממנה וסיוע ברחצה.

 

JAMA Otolaryngol Head Neck Surg 2017

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני