חדשות

בישיבת ועדת הסל מה-13/11 שדנה ב-29 בטיפולים במחלות המטולוגיות, מערכת העיכול, זיהומים ואדנקורינולוגיה דורגו 14 בציון גבוה

22/11/2018

מאת מערכת אי-מד

בישיבת ועדת הסל מה-13/11 דנה הועדה ב-29 בקשות להכללה בסל בתחומי ההמטולוגיה, גסטרואנטרולוגיה, מחלות זיהומיות  ואנדוקרינולוגיה.

14 בקשות קיבלו דירוג של A8/9 ומעלה, המבטיח להן את העלייה לשלבי הדיונים הבאים.

לפניכם רשימת 14 הבקשות שזכו לדירוג הגבוה:

המטולוגיה

- Novothirteen .1 תכשיר לטיפול בחסר מולד בפקטור קרישה 13

Nplate .2 - התכשיר כלול בסל לטיפול ב- ITP בהתוויות מסוימות. הבקשה לשנה זו להרחיב את מסגרת ההכללה בסל במבוגרים – הקדמה לקו טיפול שני.

Revolade .3  - התכשיר כלול בסל לטיפול בציטופניות מסוג SAA וב-ITP ,בהתוויות מסוימות. הבקשה לשנה זו להרחיב את מסגרת ההכללה בסל ל-ITP במבוגרים – הקדמה לקו טיפול שני.

–Hemlibra .4 תכשיר לטיפול בהמופיליה A. *בחולים שפיתחו מעכבי (  inhibitors )לפקטור קרישה 8  בחולים ללא מעכבים ( inhibitors )לפקטור קרישה 8 –

 

גסטרואנטולוגיה ומחלות כבד

 Ocaliva .5 תכשיר לטיפול ב- cholangitis biliary primary בחולים עם תגובה לא מספקת או אי סבילות לטיפול ב  UDCA- 

 -Xeljanz .6 תכשיר הכלול בסל לטיפול ב-arthritis Rheumatoid בהתוויות מסוימות. הבקשה השנה להרחיב את מסגרת ההכללה בסל לטיפול ב- colitis Ulcerative -לחולים שנכשלו בטיפול במעכבי TNF

7. אנדוסקופיה של המעי הדק באמצעות קפסולה לחולי קרוהן *עבור חולי קרוהן עם תסמינים שאינם מוסברים באמצעות הדמיה אחרת   

 

מחלות זיהומיות

8.   חיסון  Gardasil 9 כנגד HPV:  בסך כלול חיסון כנגד HPV ביואלנטי וקוואדריואלנטי. הבקשה לשנה זו להכליל בסל חיסון המכיל תשעה זנים.

9.  - Zostavax   חיסון כנגד הרפס זוסטר למבוגרים כלול בסל לבני 50 ומעלה (בהשתתפות עצמית של עד % 50 מהמחיר המרבי לצרכן. על התכשיר לא חלות ההנחות ,התקרות והפטורים שבתוכנית הגביה של קופות החולים(.   הבקשה לשנה זו להרחיב את ההכללה בסל ללא השתתפות עצמית עבור בני 69-65 שנים כולל.

10. -Truvada / Emtrivir-Teva תכשיר הכלול בסל לטיפול בנשאי HIV . הבקשה השנה להרחיב את מסגרת ההכללה בסל לטיפול לפני חשיפה למניעת הידבקות ב-      HIV PREP ) ) במבוגרים בסיכון גבוה

11.  -   Sirturo   תכיר לטיפול בשחפת עמידה עמידה לטיפול קודם

12.   -   Cresemba  תכשיר לטיפול בזיהום פטרייתי מסוג Mucormycosis 

 

אנדוקרינולוגיה

-Xermelo .13  תכשיר לטיפול בשלשול על רקע התסמונת הקרצינואידית.

Natpara .14   - תכשיר לטיפול בהיפוקלצמיה בחולי היפופאראתירואידיזם כקו טיפול שלישי בחולים עם רמות PTH גבוהות מmL/pg 6-

לסיכום ישיבת הועדה באתר משרד הבריאות

לרשימת הפרוטוקולים של ישיבות קודמות – הקליקו כאן  

הערת המערכת: האמת שצריך להעריץ (או לרחם) את/על חברי הועדה...  בסוף שלב הדיונים הראשון תהיה לוועדה מן הסתם רשימה של כמה עשרות, אולי מאות, בקשות ש"עברו לשלב הבא" (כאילו שאנו באיזה טורניר כדורגל או כדורסל או לא עלינו איזו תכנית ריאליטי ..) , שעלותן הכוללת , קרוב לוודאי תהיה מעל ומעבר לתקציב הרחבת הסל. מה אז ? על פי איזה קריטריון החלטה רציונלי יוחלט מה להציב לפני מה ? ההתעקשות של יו"ר הועדה הנוכחי (וגם של הקודמים לו) שלא להשתמש בכלים שבהם משתמשים כיום בכל העולם המערבי (יחס עלות/תועלת) לא ברורה ולא מובנת, במיוחד שבמשך שנים מגישי הבקשות נדרשו לצרף אנליזות של עלות/תועלת, שככל הנראה לא ממש נעשה בהם שימוש בישיבות..

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני