כנסים

ה-FDA אוסר על שימוש בסיגריות בטעמים

26/09/2009

החל מהיום, לא חוקי בארצות הברית לקנות או למכור את מרבית הסיגריות בטעמים. החרם של ה-FDA לא כולל את טעם הסיגריה הכי נפוץ : מנתול, אך כולל את הטעמים סוכרייה, חריף, צמחים, קולה, פירות וקפה.

 

החרם של ה-FDA הוא הפעולה האנטי-טבק הגדולה הראשונה מאז שאובמה התחייב ביוני לפעול לשליטה בטבק ולמניעת עישון במשפחה. החוק נותן ל-FDA את הכוח לבקר על מוצרי טבק, אך לא להחרים לחלוטין את כל הסיגריות. הקונגרס הצהיר כי טעמים הופכים את הסיגריות למושכות יותר בעיני הנוער ומעלים את החשיפה שלהם לחומרים רעילים.

 

בארצות הברית, כל יום, 3600 צעירים בני 12-17 מתחילים לעשן ו-110 צעירים הופכים למעשנים על בסיס יומי. הטעמים הופכים את הסיגריות ומוצרי טבק אחרים למושכים יותר בעיני הנוער. מחקרים הדגימו שמעשנים בני 17 עשויים פי 3 יותר מאלה מעל גיל 25 להשתמש במוצרים אלה. מהיום, אין לייצר, להפיץ או לייבא מוצרים אלה.

 

החוק החדש מקשה על הניסיון של תעשיית הטבק לעקוף את האיסור על ידי מכירת מוצרי טבק בטעמים כסיגרים ולא כסיגריות. החוק מגדיר סיגריה ככל מוצר טבק ללא תלות באריזה שלו. ככל הנראה, החרם לא יעבור ללא מאבק משפטי בבית המשפט.

 

להלן פירוט פעולות נוספות של ה-FDA שיבוצעו לאחר האיסור על שימוש בסיגריות בטעמים :

 

  1. עד ינואר 2010, ה-FDA ידרוש מיצרני טבק לפרסם מידע על כל המרכיבים והחומרים הממכרים במוצרי הטבק.
  2. עד אפריל 2010, ה-FDA יפרסם מחדש את התקנות של שנת 1996 שמטרתם להפחית שת השימוש בטבק בקרב צעירים. הפרסום יכלול איסור על שימוש בלוגו של חברות טבק באירועי ספורט או בידור.
  3. עד יולי 2010, ה-FDA יאסור את השימוש במונחים קל, נמוך ובינוני על מוצרי טבק.
  4. עד יולי 2010, ה-FDA מבטיח לחזק את תווית האזהרה על מוצרי טבק בלעיסה או שאיפה.
  5. עד אוקטובר 2012, ה-FDA יחזק את תווית האזהרה על סיגריות.

 לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<