הרצאות מצגות

סיקור מפגש מדעי של העמותה לטיפול מיני מה-30/11 : מין בגיל השלישי הוא לא מדע בדיוני ומרבית הסובלים מחסר בטסטוסטרון אינם מאובחנים !

05/12/2010

בקישור שבהמשך ניתן להכנס לדף סיקור הכנס של העמותה לטיפול מיני שהתקיים ב-30/11 .

במסגרת המפגש ניתנו שלוש הרצאות מרתקות.

ד"ר צחי בן ציון הדגיש בהרצאתו (שכרגיל הייתה מתובלת בהומור ובדיחות..)  כמה חשוב שדווקא הצוות הרפואי יטמיע ויבין שיש סקס בגיל השלישי ("זה לא מדע בדיוני...")  ושכרופאים ומטפלים חשוב להבין את הצורך, הרצון והחשיבות של קשישים וקשישות  לעסוק במין, ולסייע למטופלים בהשגת הצרכים המיניים כאשר יש בעיות,  בדיוק כמו שחשוב לטפל בכל בעייה רפואית אחרת.

בן ציון הדגיש את החשיבות של מאזן הטסטוסטרון בגברים והורמונים בנשים מבחינת תמיכה בחיוניות, ליבידו והשגת יחסי מין תקינים, ואת העובדה ששיעור גבוה מאוד מהמטופלים בגיל המבוגר סובל מחוסר בטסטוסטרון והורמונים ויש מקום לבדוק ולהשלים בהתאם.

ד"ר אריק שכטר עמד על הקשר ההדוק הקיים בין בעיות בתפקוד מיני, חוסר טסטוסטרון וסינדרום מטבולי. הוא הדגיש את החשיבות לבצע איבחון והערכה קרדיווסקולרית כאשר יש תלונה של גבר על בעיות בזקפה (שכן מדובר על בעיות בכלי דם אשר אם יוצרות הפרעה בכלי הדם האחראים על הזקפה, סביר מאוד שגם כלי דם אחרים, כולל העורקים הכליליים, עלולים להפגע) מצד אחד, ומאידך את הצורך לבצע בירור על תפקוד מיני בקרב חולי סוכרת, חולי לב והסובלים מסינדרום מטבולי. גם הוא הדגיש את הקשר בין סינדרום מטבולי לחסר בטסטוסטרון. מימצא חשוב ומדהים שהציג בהרצאה שככל הנראה רק כ-5% עד 10% מאלו הסובלים מחסר בטסטוסטרון שיש לו משמעות קלינית גם מטופלים בהשלמת טסטוסטרון ! כלומר, רוב רובם של הגברים עם חסר קליני אינו מאובחן ואינו מטופל ולכן סובל מהתסמינים של ירידה בחיוניות, ליבידו, השמנה ועוד.

הודגש גם כי כיום יש טיפולים חדשים יעילים ונוחים, אם באמצעות ג'ל ואם באמצעות זריקה הנתנת אחת למס' חודשים העשויים לתת פתרון טוב למטופלים אלה.

בהרצאה האחרונה לערב העיון הציג ד"ר וטלמן מחקרים אשר בחנו את הקשר בין הסינדרום המטבולי והשמנה בעיקר לבין הפרעות בתפקוד המיני. בין היתר דן וטלמן גם בהקשרים הנפשיים של ההשמנה ובפגיעה בדימוי העצמי אשר גורמים גם לפגיעה בביטחון עצמי המוביל גם להפרעות בתפקוד המיני.

יום העיון, והתיעוד הופקו בחסות חברת פריגו, ייצרנית ומשווקת טסטומקס.

לכניסה לסיקור המלא - נא להקליק כאן - מיועד לצוות רפואי בלבד

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<