חדשות

פיתוח ישראלי חדש מאבחן במדויק דלקת נרתיקית תוך זמן קצר (אסותא, איה מדיקל)

27/08/2013

מקור הידיעה: אסותא, ''איה מדיקל''

דלקות בנרתיק ידועות כסיבה השכיחה ביותר לפניה לרופא נשים.  כל אישה, כמעט, מכירה את התסמינים הלא נעימים: תחושת האי נוחות, גירוי, גרד, עקצוץ או צריבה הפרשות מהנרתיק שצבען וריחן שונה.  ישנם מספר גורמים לדלקות בנרתיק:  חיידקים (וגינוזיס בקטריאלית כ-40%), פטריה (קנדידה כ-25%) וטפיל (טריכומונאס כ-20%). פיתוח ישראלי חדש VG Test , מאפשר אבחון מדויק של מחולל הדלקת בתוך 1-2 דקות, במקום לאחר שלושה ימים בבדיקת מעבדה, או כפי שנעשה בד"כ, אבחון אינטואיטיבי וטיפול שגוי. 

דר' דב לקסמן, מנהל תחום כירורגיה גינקולוגית במרכז לרפואת נשים מתקדמת, "איה מדיקל" שבאסותא, המעניק את השירות הייחודי: "בדיקת מעבדה של משטח מצוואר הרחם, משמשת כבסיס לאבחון מדויק ולמתן טיפול הולם. מחקרים מוכיחים, כי אחת משתי נשים לא זוכה לאבחון מדויק של בעייתה הרפואית. לרוב הרופא, מבסס ברוב את אבחנתו על מראה עיניים וניסיון ולא שולח תרבית למעבדה, שמימצאיה מתבררים לאחר כשלושה ימים".

כדי לאבחן בעזרת הפיתוח הרפואי החדש, הרופא נוטל משטח מהמטופלת, ומכניס אותו למכשיר הרפואי VG Test . המכשיר מזהה סמנים ביולוגיים אופייניים לשלושת הגורמים העיקריים לדלקות וגינליות בנשים, וקובע על פי כמותם את סוג הדלקת. בהתאם לממצאים, הרופא קובע טיפול מתאים לדלקת. הבדיקה מדויקת ב–95% מהמקרים, כך עולה ממחקרים שארכו למעלה מ-7 שנים.

בשל העובדה שהסממנים הביולוגיים האופייניים מאפיינים גם מחלות ותופעות אחרות כמו הרפס, פפילומה, אלרגיה, פסוריאזיס, זיהום בדרכי השתן ושינויים הורמונליים, רבות מן המטופלות ממשיכות לסבול מהדלקת, לאורך זמן ללא טיפול הולם, מוסיף דר' לקסמן. 

הטכנולוגיה פותחה על ידי חברת QBD 3 שחזונה לספק לתחום בריאות האישה כלי אבחון חדשים, שישפרו את בריאותן ורווחתן של נשים בישראל וברחבי העולם. הטכנולוגיה זכתה לאישור  רשות הבריאות של מדינות האיחוד האירופי (CE ) ומשרד הבריאות בישראל. הבדיקה ניתנת כשירות פרטי, ב"איה מדיקל", המרכז לרפואת נשים מתקדמת, שבאסותא.

לתקצירי מחקרים המצויינים בכתבה - הקליקו כאן

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<