הרצאות מצגות

NICE ממליצה על שימוש ב--teriflunomide לטיפול בטרשת נפוצה התקפית הפוגתית במבוגרים

08/12/2013

מאת מערכת אי-מד

בהודעה לתקשורת שנשלחה ע"י NICE הבריטי מצויין כי הטיוטה הסופית של ההנחיות ממליצות על השימוש ב-teriflunomide (שם מסחרי  Aubagio , ג'נזיים) לטיפול בטרשת נפוצה (MS) לאחר שה-NICE ביצעה הערכה של הטיפול בטריפלונומיד במבוגרים עם טרשת נפוצה התקפית-הפוגתית.

ע"פ טיוטת ההנחיות הסופית, הטיפול בתרופה מומלץ במבוגרים עם MS התקפי-הפוגתי (המוגדרת כ-2 התקפים משמעותיים קליניים לפחות בשנתיים האחרונות) במידה והמטופלים הם ללא MS בפעילות גבוהה עם התקפים הפוגתיים חמורים. ההכללה בהמלצות הטיפול היא במסגרת העלות המוזלת שהוצעה ע"י היצרן .

בהודעת NICE מצוטטת פרופ' קרול לונגסון, מנהלת מרכז ההערכה של NICE האומרת ש-NICE שמחה לאפשר מתן ההמלצות לטריפלונומייד, לאחר שבטיוטה הראשונה היה נראה שאין מספיק מידע בכדי לתת את ההמלצה, אך לאחר קבלת מידע נוסף מהיצרן במהלך הדיונים NICE השתכנע להמליץ בחיוב.

בהודעת ה-NICE מצויין שטריפלונומייד הוא טיפול אימונומודולטאורי המשנה מהלך מחלה אשר אושר לטיפול באנגליה במבוגרים עם MS התקפי-הפוגתי. התרופה היא אנטיאינפלמטורית ופועלת באמצעות חסימת התרבות מהירה של לימפוציטים שעברו גירוי, אך שמנגנון הפעולה המדויק של התרופה אינו מובן באופן מלא, אך נראה שהתרופה מפחיתה את כמות הלימפוציטים הפעילים העשויים לגרום לדלקת ולפגוע במיאלין הנמצא במערכת העצבים המרכזית. הטיפול עצמו ניתן באופן פומי במינון 14 מ"ג אחת ליום.

 

להודעת ה-NICE

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<